Robokalipsa Daniel H. Wilson

Okładka Robokalipsa
autor:
Daniel H. Wilson
wydawnictwo:
Znak literanova
data wydania:
2011
ISBN:
9788324016549

Opis

Są wszędzie - w twoim domu, pracy, samochodzie... I wkrótce cię dopadną.

Nagle przestają działać wszystkie telefony i Internet. Z nieba spadają samoloty, a pozbawione kierowców samochody rozpoczynają polowania na ludzi. Coś przejmuje kontrolę nad komputerami, maszynami, elektrowniami i obroną wojskową.
Co się stanie, gdy cała technologia zwróci się przeciwko nam?
Czy istnieje sposób, by pokonać wroga, którego sami stworzyliśmy?

Wizja przyszłości bardziej realna n..iż ta, którą znamy z filmów Matrix i Terminator.

”Świetna książka. Nie sposób się od niej oderwać.”
Stephen King

”Doskonale wymyślony thriller opisujący to, co wkrótce może stać się przerażającą rzeczywistością. Co za książka... Nigdy wcześniej czegoś takiego nie czytałem.”
Clive Cussler

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Fantastyka » Beletrystyka » Science-fiction
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Trzy nazwiska z okładki „Robokalipsy” sprawiły, że wpadłam w euforie – Stephen King, Steven Spielberg i Clive Cussler. Czy one nie są najlepszą rekomendacją, aby książkę przeczytać? Lecz po początkowej radości dopadł mnie moment kryzysu i przerażenia – boże święty, mam czytać powieść o wojnie z r... więcej »
  Robokalipsa
  Recenzent: Natula
  Postęp techniczny jest nieunikniony. Tylko czy istnieje gdzieś granica? , limit tego co możliwe i co pozwala na traktowanie planety Ziemia jak swojego domu?, bez nadmiaru nieproszonych gości i strachu o to, że nasz czterokołowy pupilek Volswagen nagle okaże się zabójczą bronią – koszmarne, ale b... więcej »
  Wyobraźcie sobie sytuację, w której roboty walczą z ludźmi, w domu, szkole, pracy, samochodzie.. Zostały stworzone po to, by niszczyć, osłabiać, kaleczyć i zabijać. Robią to, aby nikt im nie przeszkadzał w tworzeniu nowego świata, świata robotów.. Z tym spotkamy się w książce Daniela H. Wilsona ,... więcej »
  Daniel H.Wilson Robokalipsa (Robopocalypse) tłum. Rafał Śmietana Rok wyd. 2011 ISBN:978-83-240-1654-9 403 strony 22 września + 16 dni od premiery Robokalipsy Poniższy zapis pochodzi z jednego, z pokoi ukrytych gdzieś w północno-wschodniej części Polski Jest północ, w rogu pokoju znaj... więcej »
  Nad ulicami miast unosi się pył… Nie ma już naszych domów… Tylko gruzy majaczą w oddali jak bohaterskie kikuty po bitwie… Nieszczęście przybyło za szybko… Nagle, bez ostrzeżenia nasze urządzenia stanęły przeciwko nam… Zabiły miliony ludzi… Aby nas ocalić – tak twierdzą… Zapomnieli o jednym... więcej »
  robokalipsa
  Recenzent: raniria
  Mnie ksiązka sie nie podobała. Nawet literatura s-f powinna posiadac logikę. Pomyslcie o źródłach zasilania robotów w energię! Poza tym wiało nudą więcej »
  Wiedziałam! Byłam pewna! Ha! "Robokalipsa" jest według mnie jedną z najlepszych książek tego roku! Już kilka razy wspominałam wam, jak bardzo pragnęłam ją przeczytać, a także że w końcu moje marzenie się spełniło dzięki D., który kupił mi ją w ramach prezentu pod choinkę. Teraz wiem, że lepiej ni... więcej »
  Na tę książkę trafiłam przypadkiem, ot, była na przecenie. Myślę - kupię, bo uwielbiam wprost apokaliptyczne wizje świata, na którym przyszło nam żyć. Z nadzieją na dobre kilka godzin emocjonalnej gonitwy za słowem czym prędzej zaczęłam ją czytać. Prosto, a jednak całkiem opisowo, ręka nie nadąż... więcej »
  Wszystko zaczyna się niewinnie.Czasami któraś z maszyn się psuje, odmawia posłuszeństwa,dostaje nagle ataku agresji. Jeden wypadek w Stanach,inny w Japonii....jakiś android wojskowy w Afganistanie porzuca misję pokojową i strzela do tubylców.Niewinne incydenty tłumaczone wadliwym oprogramowaniem.... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Cassiel96
  Chikuma
  arwena
  tiwoli
  iziu08
  Elaine
  Kasiasnoopy
  Tanashi
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!