Rodzina Borgiów Mario Puzo

Okładka Rodzina Borgiów
autor:
Mario Puzo
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2009
ISBN:
9788376590189

Opis

Ostatnia, pośmiertnie wydana powieść wybitnego amerykańskiego pisarza. Barwny fresk historyczny osadzony w realiach Włoch przełomu XV i XVI wieku, ukazuje rodzinę Borgiów, władającą wówczas Rzymem, jako pierwszą włoska mafię, duchowych przodków klanu Corleonów, unieśmiertelnionego w Ojcu Chrzestnym. Centralna postacią opowieści jest kardynał Rodrigo Borgia, w 1492 roku wybrany na papieża Aleksandra VI. Człowiek opętany żądzą bogactwa i władzy, bez skrupułów eliminujący rywali i wrogów, choć niepo..zbawiony pewnej szlachetności, ale jest to szlachetność Vita Corleone. Obok Rodriga widzimy jego dzieci: Juana i Jofre, Cezara i Lukrecje. Każde z nich jest dla papieża źródłem wielkich kłopotów, ale i obiektem szczerej miłości. Lukrecja związana z niechcianym mężem Giovannim Sforzą, intryguje i snuje mordercze plany. Juan jest człowiekiem słabym, Cezar kardynał woli być żołnierzem niż księdzem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

► W świecie literatury trudno nie natrafić na nazwisko Mario Puzo. Amerykański pisarz, pochodzenia włoskiego uczynił nam tę przyjemność i napisał słynnego "Ojca chrzestnego". Niewątpliwie dzięki tej książce zapisał się na kartach historii. Dzisiaj miałam przyjemność przeczytać jego ostatnią, wyd... więcej »
Ten post, tak naprawdę nie jest łatwym do napisania postem. Naprawdę ciężko ubrać w słowa to co się działo po przeczytaniu takiej lektury, jaką jest Rodzina Borgiów. Oczywiście nie zrozumcie mnie źle, bo przez TAKĄ, mam na myśli wyjątkową i wzbudzającą wiele emocji powieścią, a nie ambitnym i zmu... więcej »
To ostatnia powieść autora słynnego Ojca Chrzestnego (jeszcze nie czytałam, a do filmu nie zabiorę się, póki nie przeczytam książki!), wydana już po jego śmierci i dokończona przez jego wieloletnią przyjaciółkę i towarzyszkę, Carol Gino. Książka ta jest oczywiście fikcją literacką, ale autor "... więcej »
Dodali do kolekcji
dGrey
BP
heroina
mr.zielony
maczek
Weta
Ghostdog
deana
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!