Rok wilkołaka Stephen King

Okładka Rok wilkołaka
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376484013

Opis

Groza nadeszła w styczniu ? przy pełni księżyca... Pierwszy poznał ją kolejarz, uwięziony w zaspach. Jej kły rozdarły mu gardło. Miesiąc później kobieta w przytulnej sypialni powitała ją krzykiem. Za każdym razem, gdy nadchodzi pełnia, małe miasteczko Tarker Mills nawiedza groza. Nikt nie wie, kto będzie następny. Ale jedno jest pewne. Gdy na niebie płonie krągła tarcza księżyca, Tarker Mills ogarnia paraliżujący strach. Bo wiatr niesie ze sobą warkot, w którym słychać coś jakby ludzkie słowa. A ..wokół widać ślady potwora...Opowiadanie historii ? umiejętność doprowadzenia słuchacza do stanu, w którym MUSI wiedzieć, co będzie dalej ? to wielki dar. Stephen King, podobnie jak przed nim Charles Dickens, posiada ten dar z całą pewnością.?The Times?Ekscytująca, przerażająca, wspaniale skomponowana i pełna zaskakujących pomysłów powieść.?Daily Mail?Stephen King (ur. 1947) napisał ponad 50 światowych bestsellerów. Znajduje się między nimi seria Mroczna Wieża oraz powieści:"?Lśnienie? (1998), ?Miasteczko Salem? (1998), ?Worek kości" (1998) czy ?Misery? (2004). Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie wydano ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zaglądając do Słownika Języka Polskiego PWN, widzimy następującą definicję wilkołaka: „według dawnych wierzeń ludowych: człowiek mogący się przemieniać w wilka, istota okrutna i mściwa”. Pojawiał się wielokrotnie w literaturze i filmie. Straszył dawniej, straszy dziś. Było niemalże oczywiste... więcej »
"Rok wilkołaka" to bardzo krótka opowieść autorstwa Stephena Kinga w dwunastu częściach - ich tytuły to oczywiście nazwy miesięcy. Łączy je morderczy wilkołak, grasujący po miasteczku Tarker Mills. Nie oszczędzi nikogo i musi zostać powstrzymany! Przez kogo? Kto podejmie się takiego niebezpieczne... więcej »
Dodali do kolekcji
spring
Elyemel
Lloret
Courage
cameliaa
Nessie_
wredna_suka
nacior
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Istnieją ludzie, którzy są w istocie jakby dwiema osobami, coś jak rozdwojenie osobowości. Ja nazywam ich pieprzonymi świrami.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!