Rozważna i romantyczna Jane Austen

Okładka Rozważna i romantyczna
autor:
Jane Austen
wydawnictwo:
Oxford Educational Sp. z o.o.
data wydania:
2009
ISBN:
9788325204037

Opis

Powieść od momentu wydania w 1811 roku cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Głównymi bohaterkami są dwie siostry, które przezywają miłosne perypetie. Muszą dokonywać wyborów, czy postępować z rozwagą i rozsądkiem, czy iść za głosem serca. Starsza, opanowana i zdyscyplinowana, zaczyna ulegać uczuciom. Młodsza, kierująca się w życiu emocjami, dostrzega uroki dnia codziennego.

Słowa kluczowe

Jane Austen już chyba na zawsze zagościła w duszach swoich czytelników. Większość osób, które znam, wprost uwielbia tę pisarkę. Nie wiedziałam, co takiego interesującego jest w książkach jej autorstwa, więc musiałam przekonać się na własnej skórze. "Rozważna i romantyczna" jest moją pierwszą pr... więcej »
O Jane Austen chyba każdy słyszał, powieści jej autorstwa są klasyką literatury kobiecej. Do najbardziej znanych należy m. in. „Duma i uprzedzenie”, która z roku na rok podbija coraz więcej serc! Jeśli ktoś choć trochę orientuje się w historii mojego bloga to jest mu wiadomo, że twórczość Jane Au... więcej »
W swoim życiu robiłam trzy podejścia do prozy Jane Austen. Za pierwszym razem były to „Perswazje”, które rzuciłam w kąt bo dwudziestu stronach. Następna była osławiona „Duma i uprzedzenie”, z którą wytrwałam może do strony czterdziestej. Kolejne próby pewnie w nieskończoność odkładałabym w czasie... więcej »
Dodali do kolekcji
danielmonika
arwena
CzarnaWdowa
mpaquerette
narsila
gosiaw
Nocena
floks
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Ludzkość cierpi na niedobór mężczyzn, w szczególności zaś mężczyzn, którzy są czegoś warci.

Dodane przez anna.urbanska

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!