Rycerz z Alcantary Jesus Sanchez Adalid

Okładka Rycerz z Alcantary
autor:
Jesus Sanchez Adalid
wydawnictwo:
Bellona
data wydania:
2011
ISBN:
9788311120273

Opis

Kolejna odsłona znakomitej sagi Monroy. Rok 1568 zapisał się w historii jako najtragiczniejszy, za rządów Filipa II, króla Hiszpanii. We Flandrii narastał konflikt, Turcy zagrażają państwom śródziemnomorskim, a Maurowie wzniecają powstanie w Grenadzie. Wydawało się, że rozpad państwa jest nieunikniony. Król jednak nie dając się złamać przeciwnościom losu, postanawia rozesłać po kraju zaufanych ludzi oraz stworzyć sprawną siatkę szpiegowską. Wkrótce okazuje się, że jego największy wróg - Turcy Ott..omańscy posiadają równie przebiegłych i skutecznych informatorów.

Jedynymi osobami, którym król może teraz zaufać, są dwaj rycerze należący do Zakonu Alcantara i do Zakonu Kawalerów Maltańskich - Luis María Monroy i Juan Barelli. Zostaje im powierzona niebezpieczna misja na Wschodzie. Ich podróż wiedzie poprzez Wenecję, Sycylię aż do tajemniczego Istambułu i będzie obfitować w liczne przygody. Czeka na nich również zaskakujące zakończenie. Adalid po raz kolejny udowadnia, iż jest mistrzem trzymających w napięciu powieści opiewających miłość, odwagę i honor rycerski.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Swistak.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -
Allegro.pl - Nowe/używane -

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Historyczna. Wojenna
  Tematyka » Powieść historyczna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Rycerz z Alcantry jest kolejną odsłoną sagi autorstwa J.S. Adalid'a opowiadającej o mężnym rycerzu Luis'ie María Monroy'u, który przygotowuje się do złożenia ślubów na rycerza zakonu Alcantra. Zupełnie, jak w pozosta... więcej »
  „Nic się nie równa powrotowi na łono matki po tak wielkim cierpieniu. Chyba tylko niebo…?” „Rycerz z Alcántary” zamyka cykl poświęcony przygodom Luisa Maríi Monroya de Villalobos, napisany przez hiszpańskiego a... więcej »
  Urodzony w 1962 roku Jesús Sánchez Adalid pochodzi z Villanueva de la Serena (Badajoz). Ukończył prawo na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Przez dwa lata pracował jako sędzia, następnie studiował jednocześni... więcej »
  Jesús Sánchez Adalid jest hiszpańskim pisarzem książek o tematyce historycznej. Pracował jako sędzia, studiował także filozofię i teologię jednocześnie. Ukończył prawo kanoniczne na Uniwersytecie Papieskim w Salamance... więcej »
  Coś nowego, coś innego.
  Recenzent: Lilien
  Z reguły większość ludzi to wzrokowcy. Dlatego też tak ważne jest, by zachęcić społeczeństwo do czytania, książki muszą być wydane tak, by były akceptowalne nie tylko pod względem treści, ale i ich wizualności. Wiadom... więcej »
  Dodali do kolekcji
  martagieks
  basiaa
  Black_Vampire
  ZaczytanaMery
  Darcy
  Rebellish
  Himitsu
  przemekk
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!