Rzecz o mych smutnych dziwkach Gabriel Garcia Marquez

Okładka Rzecz o mych smutnych dziwkach
autor:
Gabriel Garcia Marquez
wydawnictwo:
Muza
data wydania:
2006
ISBN:
9788373197787

Opis

Nowe wydanie. Główny bohater i narrator w jednej osobie - dziennikarz, kiedyś depeszowiec, a w chwili spisywania swej opowieści szacowny jubilat, autor codziennych felietonów i krytyk muzyczny, człowiek żegnający się właściwie z życiem - dostaje szansę spełnienia swego erotycznego i niemoralnego kaprysu, szalonej nocy miłosnej z nieletnią dziewicą. Niezaspokojona chętka wprowadza w jego dość nudne, szare, ustabilizowane, emeryckie życie niepokój, który okazuje się pierwszą w jego życiu, i niewątp..liwie ostatnią, młodzieńczą miłością.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ten, kogo tytuł uwiedzie i będzie oczekiwał spisu cudzołożnic, zostanie rozczarowany. Ten, kto nie da się zwieść pozorowi tytułu, odnajdzie książkę o miłości - miłości czystej, idealnej, tak różnej od dziewięciu rozpustnych dekad życia autora. Bohater jawi się jako mizantrop, do tego stopnia pr... więcej »
Gabriel Garcia Marquez jest jednym z najlepszych współczesnych pisarzy. Prawdziwy gigant literatury. Jest też najwybitniejszy przedstawiciel tzw. realizmu magicznego, czyli nurtu we współczesnej literaturze nawiązującego do magii i wierzeń ludowych. W codzienną rzeczywistość wprowadzone zostają e... więcej »
Dodali do kolekcji
beatta
Lidhaf
Marqesito
gosiaw
kazi1310
murgrabiazamil
CukierekShow
eliot
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!