Rzeźnia numer pięć Kurt Vonnegut

Okładka Rzeźnia numer pięć
autor:
Kurt Vonnegut
wydawnictwo:
ZYSK I S-KA
data wydania:
2005
ISBN:
9788372988638

Opis

"W zamyśle autora miała to być jego pierwsza książka. A jednak Vonnegut potrzebował dystansu lat, a także doświadczenia wynikającego z publikacji czterech wcześniejszych powieści, by wreszcie przelać na papier swe doświadczenia z czasów, kiedy jako jeniec wojenny był świadkiem bombardowania Drezna. W rezultacie powstała książka uchodząca za jedną z najwybitniejszych amerykańskich powieści antywojennych; książka o pisarzu, który nie potrafi wymazać z pamięci wspomnień z czasów wojny, chociaż z rac..ji swego zawodu od lat zajmuje się tworzeniem fikcji; książka silnie autobiograficzna, mieszająca dokument z science fiction, pełna trupów i gwałtu, oskarżeń i egzorcyzmów, panicznego strachu i miłości; wreszcie - mówiąc słowami autora - książka ""krótka i popaprana, bo o masakrze nie sposób powiedzieć nic inteligentnego""."

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Rzeźnia numer pięć
Recenzent: paczor
"Rzeźnię" czytałem jeszcze za komuny. Za młody byłem, myślę sobie teraz. Bo we wspomnieniach pozostały jedynie: zachwyt nad stylem; zadziwienie, że o grozie można pisać tak lekko i podniecenie gdy pojawia się element fantastyczny. Gdyby mnie ktoś zmusił, bym bez zastanowienia zacytował ulubiony f... więcej »
„Po masakrze powinna zapanować wielka cisza i rzeczywiście jest cisza, którą naruszają tylko ptaki. A co mówią ptaki? To co można powiedzieć na temat masakry: „It – it?” Kurt Vonnegut już od jakiegoś czasu intrygował mnie swoją nietuzinkową osobą. Aczkolwiek powstała we mnie jakaś bariera sp... więcej »
Dodali do kolekcji
sowkachoinowka
jarek
pauleena
bezczas
helenka
BorryS
jesterrace
Slupek
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!