Sabriel Garth Nix

Okładka Sabriel
autor:
Garth Nix
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2004
ISBN:
9788308035931

Opis

Wer wird die Lebenden beschützen, wenn die Toten sich erheben? Sabriel istdie Tochter des Magiers Abhorsen. Seit früher Kindheit lebt sie außerhalbder Mauer des Alten Königreichs - weit entfernt von der ungezügelten MachtFreier Magie und fern von den Toten, die nicht im Reich des Todesverbleiben. Doch dann wird ihr Vater vermisst, und Sabriel kehrt ins AlteKönigreich zurück, um ihn zu suchen. Sie verlässt die Geborgenheit derSchule, die ihr Zuhause war, und macht sich auf eine Suche vollerübernat..ürlicher Gefahren, begleitet von Gefährten, von denen sie nichtweiß, ob sie ihnen vertrauen kann ... Beginn der Trilogie vom "AltenKönigreich" "Es gibt Bücher, bei denen man schon auf der ersten Seitespürt, dass sie einen in eine Welt locken, die man nie vergessen wird.Sabriel ist so ein Buch. Lesen!" Cornelia Funke "Einfallsreichtum,gedankliche Klarheit und Intelligenz. Ich gratuliere Garth Nix. Und freuemich auf sein nächstes Buch."

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Sabriel
Recenzent: zaczytanamoni
„Sabriel” to książka, o której nigdy nie słyszałam, a biorąc pod uwagę, że swoją premierę miała w 1995r, w Polsce została wydana w 2004r jest niepokojąca. Ta książka tyle czasu krążyła na rynku, aż nakład został całkowicie wyczerpany. Wydawnictwo na szczęście powróciło do serii z przepiękną okła... więcej »
Garth Nix jest australijskim pisarzem literatury fantasy. Bestsellerowa seria o "Starym Królestwie" przyniosła mu największą sławę. Oprócz swojej pracy jako pisarz fantastyczny, Nix napisał kilka scenariuszy i artykułów do gier fabularnych, w tym m.in. do Dungeons & Dragons. Pisał również artykuł... więcej »
Nadchodzi czasem taki moment że dopada mnie chęć na fantastykę, a że nie często sięgam po książki z tego gatunku zwykle gdy już zacznę czytać przepadam z kretesem. Tym razem mój wybór padł na książkę Gartha Nixa „Sabriel”. Jest to pierwsza część z serii o Starym Królestwie, gdzie udaje się główna... więcej »
Sabriel
Recenzent: tala86
Nekromanta to człowiek, który za pomocą magii (zwanej nekromancją) przyzywa cienie zmarłych, aby wyjaśnić jakieś niedokończone sprawy, lub do własnych potrzeb — jako sługi. W literaturze fantastycznej są to najczęściej postacie ożywiający zwłoki lub ludzkie szczątki. Jednak Garth Nix postanowił o... więcej »
Pierwsza część trylogii o Starym Królestwie autorstwa mistrza z gatunku fantastyki - Gartha Nixa. Powieść po raz pierwszy wydana w 1995 roku. Wow, prawie 20 lat temu, a pomimo to wciąż jest czytana oraz lubiana. Czasami zdarza mi się przeczytać jakąś powieść z tego gatunku jednak nie nazwałabym s... więcej »
"Stare Królestwo było doprawdy okropnym miejscem, skoro nawet śmierć nie kładła kresu niewolnictwu i rozpaczy."[s. 109] Sabriel to osiemnastoletnia córka Abhorsena, potężnego maga i nekromanty. Jeszcze jako dziecko została wysłana do Ancelstierre - świata podobnego do naszego - aby tam dorasta... więcej »
„Sabriel” jest kolejną książką, która dotarła do mnie po paru latach od pierwszego przeczytania, w nowym, odświeżonym wydaniu. Z tego co pamiętam, pierwszy tom posiadałam nawet na własność i był mi gdzieś w chaosie codziennym przepadł, i żałowałam tego już kilka razy. Podjęłam poszukiwania zamie... więcej »
"Wystarczy tylko jeden wojownik, by zwyciężyć śmierć." Sabriel jest jedyną córką maga Abhorsena. Dziewczyna dorasta w bezpiecznym świecie Wawerley College, z daleka od rodzinnej krainy. Jednak, gdy dowiaduje się, że jej ojciec zaginął, opuszcza szkołę, porzuca spokojne życie i wyrusza na spotk... więcej »
Dodali do kolekcji
yuijim
iska40
Shamira
Llostris
Nacia13
SeeQueen
Azzura
CukierekShow
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!