Saga księżycowa. Cinder Marrisa Meyer

Okładka Saga księżycowa. Cinder
autor:
Marrisa Meyer
wydawnictwo:
Egmont
ISBN:
9788323753056

Opis

Ludzie i androidy wypełniają hałaśliwe ulice Nowego Pekinu. Śmiertelna plaga pustoszy populację. Z przestrzeni obserwują ich bezlitośni księżycowi ludzie, czekając by wykonać ruch. Nikt nie wie, że Ziemia zawierza swój los jednej dziewczynie ... Cinder, zdolna ?mechaniczka?, jest cyborgiem. Jest, także mieszkanką drugiej klasy z tajemniczą przeszłością, napiętnowaną przez macochę i obwinianą o chorobę siostry.Ale kiedy jej życie staje się splecione z przystojnym Księciem Kaiem, niespodziewanie zn..ajduje się w środku międzygalaktycznej walki oraz nie dozwolonego przyciągania.

Uwięziona między obowiązkiem a wolnością, lojalnością a zdradą, musi odkryć sekrety jej przeszłości, by chronić przyszłość świata.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Swistak.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -
Allegro.pl - Nowe/używane -

Słowa kluczowe

"Zabrały jej piękne suknie, ubrały w stary zszarzały fartuch, a na nogi włożyły drewniaki". Marissa Meyer mieszka z mężem i trzema kotami w miasteczku Tacoma w stanie Waszyngton. Jest fanką dziwaczności. Baśnie uwi... więcej »
Świat ma już za sobą IV wojnę światową, gdy wielkimi krokami zbliża się Festiwal Pokoju wraz z kulminacyjnym punktem w postaci koronacyjnego balu. Pokój na świecie nie jest jednak pewny. Do zawarcia sojuszu poprzez ... więcej »
Kto z nas nie zna bajki o Kopciuszku? Liczne adaptacje i ekranizacje zarówno fabularne, jak i animowane uniemożliwiają to. Schemat bajki jest już znany, a jednak pomimo upływu lat nie zużywa się, ani nie ulega wytar... więcej »
"Kiedy Kopciuszek zbiegał ze schodów, lewy pantofelek zsunął się z jej stopy" W dalekiej przyszłości życie na Ziemi zostało zmienione. Po IV wojnie światowej, świat się zmienił. Ludzie zjednoczyli się, a kraje scal... więcej »
Cinder
Recenzent: Paulaaaa
Świat po IV wojnie światowej. Hałaśliwy Nowy Pekin i jego mieszkańcy: ludzie, cyborgi i androidy. Wszyscy zarówno razem jak i przeciwko sobie. Cały świat walczy z zarazą letumosis, która roznosi się w mgnieniu oka i ... więcej »
Marissa Meyer urodziła się w Tacoma. Na studiach otrzymała dyplom z kreatywnego pisania. Jednak nim napisała własną powieść, przez pięć lat pracowała jako korektor dla jednego z wydawnictw oraz pisała, pod pseudonimem... więcej »
Ostatnio coraz więcej informacji pojawia się na temat "Cinder". Recenzje, opinie, cytaty, oceny, praktycznie wszyscy oceniają ją bardzo wysoko. Muszę przyznać, że mnie książka od razu tak nie zainteresowała. Okładka p... więcej »
Cinder
Recenzent: waniliowa
Do książek okrzyczanych i popularnych podchodzę z pewną nutą rezerwy. Mój stosunek do tego typu pozycji zmienił się po wielkim "bum" na sagę Zmierzchu. Zraziłam się nie tylko do popularnych serii, ale też do książek z... więcej »
Oryginalność w literackim świecie to już niestety rzadkość. Powstało mnóstwo książek, które powielają utarte schematy, opisują wałkowane już wielokrotnie motywy i w sumie nie wprowadzają nic nowego. Właśnie dlatego c... więcej »
Cinder nie jest zwykłym człowiekiem. Właściwie to nawet nie można powiedzieć, że nim jest. Jej ciało w mniejszej części jest zbiorem kabli i metalu. Niektórzy ludzie odsuwają się od niej dowiadując się, że mają do czy... więcej »
Drogi Egmoncie, dzięki stokrotne za wydanie w Polsce "Cinder", która pod wieloma względami jest utworem oryginalnym i zaskakującym, czego nie można powiedzieć o większości wydawanych obecnie książek. Przede wszystk... więcej »
Daleka przyszłość. Nowy Pekin, Wspólnota Wschodnia. Letumosis powoli dociera do ogromnego miasta, liczba zarażonych szybko wzrasta. Lek – nie znaleziono. Cinder jest dziewczyną-cyborgiem. Wychowuje ją macocha Adri... więcej »
Do audiobooków podchodziłam ze sporą rezerwą. Bałam się, że nie będę się mogła skupić na fabule,nie przypadnie mi do gustu głos lektora, że jako wzrokowiec nie poradzę sobie z nimi. Mogłabym wyliczać bez końca. W końc... więcej »
Baśnie to chyba największe źródło inspiracji dla współczesnych pisarzy. Praktycznie każda z tych, które pamiętam z dzieciństwa, ma już swoją nowoczesną wersję. Nie ukrywam, że najczęściej powielany jest motyw Kopciusz... więcej »
Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym jest bajka o Kopciuszku. Piękna historia o nieszczęśliwej sierotce, która spotkała swojego księcia, budzi ciepłe uczucia i wspomnienia dzieciństwa u wielu ludzi. Co się stanie, ... więcej »
„Czy istoty twojego pokroju wiedzą, czym jest miłość? Czy ty w ogóle coś odczuwasz, czy to jedynie kwestia... oprogramowania?”* Baśń o „Kopciuszku” jest zapewne wszystkim bardzo dobrze znana. Wielokrotnie przerob... więcej »
Baśnie kojarzą mi się z dzieciństwem. Z pięknie ilustrowanymi książkami, z ciepłym głosem mamy, który powodował, że powieki same ciężko opadały zwiastując nadchodzący sen i z cudownymi ekranizacjami „Simsala Grimm”, k... więcej »
Kto z nas nie słyszał historii, o Kopciuszku? Dziewczyna, poniewierana przez macochę i przyrodnie siostry, musi nosić się w łachmanach, sprzątać i gotować, za troje. Inne życie dla niej nie istnieje. Wszystko zmienia... więcej »
Jestem, a raczej kiedyś byłam uprzedzona do książek zawierających w sobie elementy science fiction. Nie przepadałam za cyborgami, latającymi pojazdami i konfliktami międzyplanetarnymi. To zwyczajnie nie moja bajka. Je... więcej »
„Wyrzutek”, „odmieniec”. Takie słowa towarzyszą ci, odkąd tylko pamiętasz. Choć chcesz, by było inaczej, tak naprawdę zgadzasz się z nimi i uważasz, że są słuszne. W końcu nie jesteś człowiekiem. Nie powinnaś żyć. Met... więcej »
Cinder
Recenzent: miiincik
Pewien październikowy wieczór… Przeglądałam właśnie nowości i zapowiedzi wydawnicze na stronie jednej z księgarni internetowych, kiedy to mój wzrok przykuła czarna okładka z rąbkiem sukienki. Przeczytałam opis, jeszc... więcej »
Oryginalność w świecie książek to już niestety rzadkość. Bardzo ciężko jest już spotkać powieść odznaczającą się czymś szczególnym, gdyż księgarnianie półki już dawno zostały zajęte przez wszelkiego rodzaju paranormal... więcej »
Każdy z nas poznał historie Kopciuszka. Kiedy przeczytałam opis książki i dowiedziałam się, że to całkowicie nowe podejście do tej bajki, byłam zachwycona. Jak nie oprzeć się „Kopciuszkowi Przyszłości”? Ziemia n... więcej »
Cinder
Recenzent: Suza
Historia cybernetycznego Kopciuszka odbiła się szerokim echem w czytelniczym świecie, zdobywając wiele pozytywnych opinii. Także i ja miałam cichą nadzieję na zapoznanie się z nią, więc gdy zauważyłam ją na bibliotecz... więcej »
Przenieśmy się w przyszłość. Minęło 126 lat od wybuchu IV wojny światowej. Po jej zakończeniu ludzkość utworzyła na nowo państwa i zawiązała sojusze, aby już nigdy nie doszło do bezsensownego przelewania krwi. Mimo za... więcej »
W futurystycznym Nowym Pekinie panuje zaraza. Mieszkańcy tego miasta nie mogą czuć się bezpieczni, ponieważ choroba rozprzestrzenia się z prędkością światła, a w dalszym ciągu nie został wynaleziony lek, który w jakik... więcej »
Zapoczątkowana przez braci Grimm historia Kopciuszka to motyw często wykorzystywany w literaturze i filmie, warto wspomnieć chociażby o bajkach dla dzieci produkowanych przez Walt Disney czy licznych opowiadaniach i k... więcej »
Jestem zbyt ciekawska, naprawdę. I uświadamiam sobie to na każdym kroku. A szczególnie, jeśli chodzi o książki. Tu to już w ogóle… Nic, tylko piekło. Bo inaczej chyba tego nazwać nie mogę. Takim jednym schodkiem do te... więcej »
Wydawałoby się, że z motywem Kopciuszka w literaturze i filmie nie można już zrobić nic nowego. A jednak Marissa Meyer w swojej debiutanckiej powieści wyprowadza nas z tego błędu, umieszczając akcję "Sagi księżycowej.... więcej »
Za debiutancką książką Marissy Meyer rozglądałam się odkąd tylko się o niej dowiedziałam, więc gdy pojawiła się możliwość wymiany nie wahałam się długo. Czy dobrze zrobiłam? Tak, myślę, że tak, bo pierwsza część „Sagi... więcej »
Cinder
Recenzent: ederlezi
Przyszłość. Po IV Wojnie Światowej, która ogromnie wyniszczyła naszą planetę, państwa połączyły się we wspólnoty, by nie dopuścić do kolejnego konfliktu zbrojnego. Jednak na Ziemię spadły nowe zagrożenia – nieuleczaln... więcej »
Marissa Meyer jest amerykańska pisarką. Mieszka w Tacomie, gdzie również się urodziła. Baśnie uwielbia od dzieciństwa. "Cinder" to jej debiutancka powieść, zarazem pierwsza część "Sagi księżycowej", która będzie skład... więcej »
Świat nie jest już taki jak kiedyś. Cała ludzkość została zdziesiątkowana przez tajemniczą chorobę letumosis, nazywana również błękitną gorączką. Nikt przed nią nie ucieknie… Zachorował cesarz Rikan, władca Wspólnoty ... więcej »
Dodali do kolekcji
Sissy
Paulaaaa
tala86
lalecznik
Elaine
arwenka2222
kwiatsniegu
patryszon121
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!