Sekretne życie pszczół Sue Monk Kidd

Okładka Sekretne życie pszczół
autor:
Sue Monk Kidd
wydawnictwo:
Albatros FK
data wydania:
2009
ISBN:
9788373568068

Opis

Ciepła, napawająca optymizmem powieść o kobiecej przyjaźni i solidarności, która potrafi wskrzesić nawet najbardziej wypaloną ludzką duszę. Pierwszym wspomnieniem 14-letniej Lily Owens, mieszkającej z nieczułym prymitywnym ojcem na brzoskwiniowej farmie w Karolinie Południowej, jest dzień, kiedy zginęła jej matka. Lily miała wówczas 4 lata. Po matce pozostało tylko zdjęcie i obrazek Czarnej Madonny z nagryzmoloną nazwą miejscowości - Tiburon. Kiedy opiekująca się Lily czarnoskóra niania zostaje p..obita przez miejscowych rasistów i wtrącona do więzienia, rezolutna nastolatka pomaga jej zbiec. Uciekinierki docierają do odległego o kilkadziesiąt mil Tiburtonu i zatrudniają się w miejscowej pasiece. Prowadzące ją trzy czarne kobiety pomagają Lily przezwyciężyć poczucie winy i uwierzyć w siebie, w to, że jest kimś wyjątkowym. Będzie jej to bardzo potrzebne, kiedy odkryje prawdę o swojej matce...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Dotąd pszczoły kojarzyły mi się z żyjątkiem, które należy przepędzić, żeby uchronić się od ukłucia żądłem. Wiedza o zapylaniu, miodzie, towarzyszy od przedszkola, ale normalnie nikt się nad tym nie zastanawia. „Sekretne życie pszczół” jest naprawdę sekretne, jego istota i niezwykłość jest tłem do... więcej »
Kto z nas nie marzył o swoim idealnym miejscu na ziemi? Miejscu, w którym niepodzielnie panuje miłość, dobroć i pokój? Gdzie wszyscy są sobie bardzo bliscy, wspierają się w trudnych momentach życia i podają pomocną dłoń, gdy nie mamy już sił dłużej iść przed siebie? Kto nie rozmyślał o domu, doda... więcej »
Dodali do kolekcji
olciasok
zabierajsie
beatta
magbeth
mevile
fabde
Eta
panika0
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Nie ma nic lepszego od piosenki o utraconej miłości, kiedy trzeba człowiekowi przypomnieć, że wszystko co cenne, może urwać się z zawiasów, na których zostało tak starannie zawieszone.

Dodane przez Mahi

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!