Sekretny język kwiatów Vanessa Diffenbaugh

Okładka Sekretny język kwiatów
autor:
Vanessa Diffenbaugh
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2011
ISBN:
9788324723720

Opis

Jak nauczyć się porozumienia i miłości? Victoria spędziła młodość w rodzinach zastępczych i domach dziecka. Aspołeczna. Porywcza. Małomówna. Bezczelna - oto, co zapisywano w raportach. Ale jest bardzo wrażliwa i kocha kwiaty. Nieufna, porozumiewa się z otoczeniem za pomocą języka roślin. Poznała go dzięki Elisabeth, jednej ze swych przybranych matek. Nieprzystosowana i zła na cały świat, napotkanym ludziom najchętniej dawałaby bukiet nagietków, oznaczający żal, lub osty, sygnalizujące mizantropię... Osiemnastoletnia Victoria zaczyna teraz dorosłe życie. Chce być florystką i dostaje pracę w kwiaciarni, gdzie przygotowuje bukiety o specjalnym znaczeniu, pomagające klientom w wyrażaniu wielu dobrych uczuć. Sama jednak nie chce o nich słyszeć, nie wierzy w nie, nie rozumie. Gdy spotyka Granta, który również zna język kwiatów w dziewczynie rozkwitają wcześniej nieznane uczucia.  ,,Sekretny język kwiatów" jest pasjonującą opowieścią o odkrywaniu prawdziwych sensów, znaczeń i intencji, odbieranych inaczej przez każdego z nas. I o tym wspólnym, najintymniejszym obszarze porozumiewania się, możliwym, gdy w grę wchodzi to jedno jedyne, najpiękniejsze uczucie. Vanessa Diffenbauch podarowała nam prawdziwy skarb: bukiet z paproci (szczerość), mimozy (wrażliwość), dzięgiela (inspiracja), portulaki (wyznanie miłości) i dzwonów irlandzkich (szczęście).

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Od dziecka niechciana, niekochana, podrzucana z jednego domu do drugiego - właśnie tak wyglądało życie Victorii Jones. Było to w głównej mierze związane z jej specyficzną naturą, ponieważ nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi zawsze sprawiało jej ogromny problem i aby okazać swoje uczucia, naucz... więcej »
Vanessa Diffenbaugh to kalifornijska pisarka, która swoje książki miała skierować głównie do dzieci i młodzieży. Swoje pierwsze dzieło ukierunkowała właśnie na to grono czytelników. Jednak, jak sama przyznała, była to powieść "bardzo zła". "Sekretny język kwiatów" jest właściwie jej debiutem, utw... więcej »
Która z dziewcząt nie lubi dostać kwiatów od swojego ukochanego? Chyba nie znam takiej. Osobiście, raz czy dwa zdarzyło mi się otrzymać czerwoną różę od chłopaka, ale potem wychodziło na jaw, że dostałam ją tylko, dlatego, że tak wypadało, albo, że „tak kazała mama”, a nie z czystego uczucia. Od ... więcej »
Piękna okładka przyciągająca wzrok, motyw kwiatów, delikatność, tajemniczość bijąca na pierwszy rzut oka z książki. A na odwrocie adnotacja: „Vanessa Diffenbaugh- (…) "Studiowała pisanie kreatywne i pracowała z młodzieżą z biednych środowisk." Coś tutaj mi się nie zgadzało- pierwsze wrażenie o k... więcej »
Przez długi czas "Sekretny język kwiatów" leżał zagubiony na półce, czekając na przeczytanie. Jakoś nie bardzo spieszyło mi się do jej czytania, myślałam, że będzie to kolejna lekka historia o nieszczęśliwej miłości. Jedyne czego mogę teraz żałować jest to, że nie przeczytałam tej powieści duż... więcej »
Niedawno wpadła mi w ręce książka Vanessy Diffenbaugh”Sekretny język kwiatów”. Pewnie nigdy bym po nią nie sięgnęła,o kwiatach wiem tyle ile muszę,jestem zwolenniczką skromnych, polnych kwiatów, trudno mnie nazwać pod tym względem typową kobietą, która uwielbia je dostawać.Niemniej ksiązkę tę dos... więcej »
Każdy z nas czuł się choć raz przez krótką chwile samotny, opuszczony. Jednak nie każdy musi radzić sobie z tymi uczuciami na co dzień. Victoria odrzucona przez innych staje się nieufna, zamknięta w sobie, małomówna, boi się bliskości drugiej osoby. W końcu ukojenie znajduje wśród kwiatów. To te ... więcej »
Po "Sekretny język kwiatów" sięgnęłam nieufna jak lawenda (porównanie adekwatne do tematyki książki, a co). Sama fabuła nie do końca mnie przekonywała, jednak mnogość pozytywnych opinii na temat debiutu Vanessy Diffenbaug spowodowała, że nie mogłam przejść obok tej powieści obojętnie. Obawiałam s... więcej »
Ludzie już od stuleci wymyślają różne sposoby komunikacji. Wcześniej słało się gołębie z listami, dzisiaj służą do tego telefony komórkowe. Emaile, facebook – elektronika pomału zaczyna wypierać listy i przesyłki. Jednak subtelne sposoby komunikacji, znane tylko w bardzo wąskich kręgach, potrafi... więcej »
Czy wiedzieliście o tym, że wręczając komuś kwiaty przekazujecie mu ukryty komunikat? Każdy z nas albo dawał, albo dostał kiedyś kwiaty i rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z nich ma jakieś znaczenie. Wiele ludzi po prostu o tym nie wie, wybierając rośliny na chybił trafił, kieruj... więcej »
Zawsze zdawałam sobie sprawę z tego, że kwiaty mają większe znaczenie, niż z początku się wydaje. Książka pdt. „Sekretny język kwiatów” utwierdziła mnie w moich przekonaniach. Okazuje się, że każda roślina ma do przekazania własną wiadomość. A Victoria, główna bohaterka powieści „Sekretny język k... więcej »
Opisy znajdujące się na okładkach książek bywają zwodnicze. Nieraz zdarzało się, że opis wywoływał we mnie konkretne wyobrażenia dotyczące danego tytułu – innymi słowy, po przeczytaniu opisu robiłam pewne założenia dotyczące treści ksiązki. „Sekretny język kwiatów” to powieść, której blurb niezwy... więcej »
„Sekretny język kwiatów” to powieść, która wpadła mi w ręce całkiem przypadkowo. Owszem słyszałam o niej wiele opinii, tych pozytywnych i negatywnych, jednak zdecydowanie odwlekałam moment jej przeczytania. Vanessa Diffenbaugh uraczyła swoich czytelników ciekawą i intrygującą książką. Myślę, że b... więcej »
Dodali do kolekcji
martik
marr93
nenya89
Sallymy
Izabela_tk
Juliab3
zielonawrozka
chameli
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!