Skąpiec Molier

Okładka Skąpiec
autor:
Molier
wydawnictwo:

OpisSłowa kluczowe

Skąpiec to kolejna lektura obowiązkowa. Należy do liryki. Jest dramatem. Do przeczytania jej zostałam zmuszona, jednak nie do końca. Przeczytałam, aby dostać dobry stopień z kartkówki z tej książki. Skąpiec to historia Harpagona, tytułowego skąpca. Mieszka on w Paryżu wraz ze swoją córką, syne... więcej »
Ha ha ha! Znowu lektura? Myślałam że zaraz wybuchnę - jak ja nienawidzę lektur! Miałam chociaż szczęście, że ta była krótka ;) Większość osób (gdy piszą o lekturach) twierdzi, że albo było to totalne, niezrozumiałe dla normalnego człowieka dno (jak każda lektura), lub też wspaniałe, pouczające d... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje W XVIIw. Paryżu żyje Harpagon. Mężczyzna dobiegający sześćdziesiątki. Jest skąpy to mało powiedziane, to dusigrosz i nie obchodzą go uczucia jego własnych dzieci. Kleant - jego syn - zakochuje się w Mariannie, za którą chce wyjść jego ... więcej »
Harpagon jest tytułowym skąpcem. W jego sercu jest miejsce tylko dla szkatułki monet. Nawet jego własne dzieci, Kleant i Eliza nie są ważniejsze od pieniędzy. Mężczyzna zakochuje się Mariannie, lecz nie zapomina o oszczędzaniu i pilnowaniu pieniędzy. Na nieszczęście Kleant jest również zakochany... więcej »
Dodali do kolekcji
Cattt
muriel
fuksjowa
Yokan
gabka123
Twilightowa
karalouch
Juliab3
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!