Sklepik z marzeniami Stephen King

Okładka Sklepik z marzeniami
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
"Albatros"
data wydania:
2004
ISBN:
9788373592308

Opis

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić: "wszystko, o czym zamarzysz". Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem. Tylko Pangborn, miejscowy szer..yf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda mu się odnieść zwycięstwo w walce z czarną magią? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość - bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmerci swojej żony i dziecka...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nie ocenia się książki patrząc na okładkę czy tytuł. Ale w tym przypadku to właśnie intrygujący tytuł i przyciągająca wzrok okładka kazały mi sięgnąć po "Sklepik z marzeniami". Jedyna powieść Stephena Kinga, jaką wcześniej czytałam, to "Zielona mila", która mnie zachwyciła. Byłam więc ciekawa, ja... więcej »
Castle Rock to spokojne i zadbane miasteczko, do czasu kiedy pewnego dnia zostaje otwarty nowy sklep. "Sklepik z marzeniami" jak i jego właściciel tylko z pozoru wygląda na niewinny i uczciwy handel. Tak, naprawdę Leland Gaunt buntuje i nasyła na siebie każdego kto odwiedzi i kupi swój wymarzony ... więcej »
Dodali do kolekcji
Romassu
elab
Moira
Nancy
bluemorning
flame
justkach1986
Lukrecja
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!