Skradzione dziecko Keith Donohue

Okładka Skradzione dziecko
autor:
Keith Donohue
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
2008
ISBN:
9788375150322

Opis

Skradzione dziecko to poruszająca baśń dla dorosłych o odkrywaniu własnej tożsamości. Powieść ta, podobnie jak Alicja w krainie czarów, pozwala zajrzeć pod podszewkę naszego życia. To wędrówka wstecz, ku tej dramatycznej chwili, w której wielu z nas zdradziło swoje marzenia, ideały... To także przynosząca nadzieję opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, sensu i celu swojego życia. Pewnego dnia mały Henry Day tak bardzo pogniewał się na mamę, że uciekł z domu i schował się w lesie. Następne..go dnia go odnaleziono, ale tak naprawdę wcale do domu nie powrócił. Został podmieniony. Nie on jeden... Książka to fascynująca, a miejscami dramatyczna opowieść o życiu nie swoim życiem. Ukazuje losy dwóch chłopców: jeden z nich to Henry Day uprowadzony przez leśne istoty zwane podmiankami, a drugi to podmianek, który zastąpił Henry'ego w rodzinnym domu. I czytamy wspaniałą opowieść o perypetiach psychicznych i życiowych podmienionych, odmienionych... Ernest Bryll

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

O, pójdź tam, dziecię ludzi, w kraje nieobjęte, Gdzie lasy dzikie, wody niedomknięte, Niech cię prowadzą duchy borów święte. O, zostaw, dziecko, ten świat pełen płaczu, Bo nigdy nie zrozumiesz głębiny rozpaczy. [tłum. M. Goraj, E. Bryll] Przytoczony przeze mnie fragment wiersza The Stolen... więcej »
Książkę wyszperałam w bibliotece. Zaintrygował mnie jej opis jak i piękna okładka, pomyślałam, że wieczór w jej towarzystwie nie będzie stracony – nie rozczarowałam się. „Skradzione dziecko” to pierwsza powieść Keitha Donohue. Donohue, przez wiele lat pisał przemówienia dla federalnej agencj... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
piwonia
Cropka
racuh
karolka47
Aggressione
blaszanyzegarek
sossua
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Nie tylko krew wypełnia moje serce. Jest tam jeszcze czyjeś imię, miłość i nadzieja.

Dodane przez Natula

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!