Skradzione dziecko Keith Donohue

Okładka Skradzione dziecko
autor:
Keith Donohue
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
2008
ISBN:
9788375150322

Opis

Skradzione dziecko to poruszająca baśń dla dorosłych o odkrywaniu własnej tożsamości. Powieść ta, podobnie jak Alicja w krainie czarów, pozwala zajrzeć pod podszewkę naszego życia. To wędrówka wstecz, ku tej dramatycznej chwili, w której wielu z nas zdradziło swoje marzenia, ideały... To także przynosząca nadzieję opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, sensu i celu swojego życia. Pewnego dnia mały Henry Day tak bardzo pogniewał się na mamę, że uciekł z domu i schował się w lesie. Następne..go dnia go odnaleziono, ale tak naprawdę wcale do domu nie powrócił. Został podmieniony. Nie on jeden... Książka to fascynująca, a miejscami dramatyczna opowieść o życiu nie swoim życiem. Ukazuje losy dwóch chłopców: jeden z nich to Henry Day uprowadzony przez leśne istoty zwane podmiankami, a drugi to podmianek, który zastąpił Henry'ego w rodzinnym domu. I czytamy wspaniałą opowieść o perypetiach psychicznych i życiowych podmienionych, odmienionych... Ernest Bryll

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

O, pójdź tam, dziecię ludzi, w kraje nieobjęte, Gdzie lasy dzikie, wody niedomknięte, Niech cię prowadzą duchy borów święte. O, zostaw, dziecko, ten świat pełen płaczu, Bo nigdy nie zrozumiesz głębiny rozpaczy. [tłum. M. Goraj, E. Bryll] Przytoczony przeze mnie fragment wiersza The Stolen... więcej »
Książkę wyszperałam w bibliotece. Zaintrygował mnie jej opis jak i piękna okładka, pomyślałam, że wieczór w jej towarzystwie nie będzie stracony – nie rozczarowałam się. „Skradzione dziecko” to pierwsza powieść Keitha Donohue. Donohue, przez wiele lat pisał przemówienia dla federalnej agencj... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
piwonia
Cropka
racuh
karolka47
Aggressione
blaszanyzegarek
sossua
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Najbardziej bezlitosną rzeczą na świecie jest miłość. Kiedy jej zabraknie, pustki, która po niej zostaje, nic nie może wypełnić, nawet wspomnienia.

Dodane przez Natula

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!