Slumdog. Milioner z ulicy Vikas Swarup

Okładka Slumdog. Milioner z ulicy
autor:
Vikas Swarup
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2009
ISBN:
9788376480060

Opis

Ram Mohammad Thomas został aresztowany za to, że poprawnie odpowiedział na dwanaście pytań w teleturnieju „Kto wygra miliard?”. Nikt nie wierzy, że biedny sierota, który nigdy nie przeczytał gazety i nie chodził do szkoły, potrafił podać nazwę najmniejszej planety Układu Słonecznego albo tytuł dramatu Szekspira. Po prostu musiał oszukiwać! Oglądając telewizyjny zapis programu, Ram opowiada nam zdumiewającą historię swego życia, przez które prowadzi go niezawodny instynkt.

Słowa kluczowe

Z pewnością każdy z Was słyszał o filmie, który zdobył tak wiele nagród. Ale czy ktokolwiek wie, że powstał on na podstawie książki? Przyznaję, że nie miałam o tym pojęcia, więc nie zawahałam się obejrzeć “Slumdoga”. Dopiero szukając jakiegoś ciekawego ebooka natknęłam się na dzieło Vikasa Swarup... więcej »
Nie jestem zwolenniczką najpierw oglądania filmu, a następnie czytania książki. Jednak w tym wypadku czuję się usprawiedliwiona, gdyż nie miałam zielonego pojęcia, że istnieje książka, na podstawie której stworzono film. Dowiedziałam się o tym, gdy już obejrzałam "Slumdoga". Może dzięki temu moja... więcej »
Vikas Swarup – pisarz, urodzony w rodzinie prawniczej w Allanabad, jest indyjskim dyplomatą, który podbił serca czytelników wzruszającą opowieścią o biednym chłopcu, która bardzo szybko zyskała sobie sławę bestselleru. W 1986 roku Vikas Swarup dołączył do elitarnego Indian Foreign Service (IFS... więcej »
Slumdog
Recenzent: zaczytanamoni
„Zostałem aresztowany. Za to, że wygrałem miliard rupii.” Tak zaczyna się książka, która już od pierwszych słów pokazuję, że główny bohater nie ma lekko w życiu. Rom Mohammad Thomas, kiedy wygrywa ogromną ilość pieniędzy, zostaje aresztowany za oszustwo. Chłopak musi udowodnić, że wygrał uczc... więcej »
Dodali do kolekcji
goonya
Betsy93
CupOfLove
Dafnee
Angelika_d
Martin
Wyrysowana_
anciaa
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!