Śmierć na Nilu Agatha Christie

Okładka Śmierć na Nilu
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2100
ISBN:
9788324589333

Opis

Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki. Linnet Ridgeway posiada wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo... i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę... Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając n..a statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Agatha Christie to najbardziej znana autorka kryminałów w historii. Sięgnęłam po kolejną powieść jej autorstwa i kolejny raz się nie zawiodłam. „Śmierć na Nilu” to opowieść o kolejnej sprawie Herkulesa Poirot. Wybrał się on na urlop do Egiptu, gdzie jednak nie dane mu będzie odpocząć. Wraz z n... więcej »
Wśród uczestników wycieczki po Egipcie są najróżniejsze osoby. Opiekuńcza matka z dorosłym synem, niemiecki doktor, pielęgniarka, starsza arystokratka z biedną kuzynką, młody rewolucjonista, wzbudzająca kontrowersje pisarka z córką, pracownik z Ameryki. Jednak głównymi postaciami są trzy osoby. M... więcej »
Dodali do kolekcji
mpaquerette
narsila
Ehtelen
Lidhaf
gosiaw
Nocena
Lloret
banan
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!