Śmierć w Breslau Marek Krajewski

Okładka Śmierć w Breslau
autorzy:
Marek Krajewski, Krajewski Marek
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2010
ISBN:
9788324013630

Opis

Książka, która stworzyła słynnego Mocka.
Debiut mistrza polskiego kryminału.

Maj 1933 roku. Wrocław. Wstrząsająca zbrodnia. Zmasakrowane zwłoki dwóch kobiet znalezione w salonce. Tajemnicze zdanie napisane krwią ofiar. Skorpiony.
Idealna sprawa dla Eberharda Mocka.

W mrocznym i posępnym Wrocławiu, gdzie w każdym zaułku złodzieje i mordercy czekają na ofiarę, gdzie po zmierzchu nie należy wychodzić z domu, rządzi brutalne prawo przetrwania. W mieście, gdzie wysoko ..postawieni notable i arystokracja oddają się hazardowi i rozpuście, przekupna policja walczy o władzę, a społeczeństwo zainfekowane jest doktryną hitlerowską, pewien komisarz oddaje się dość nietypowej rozrywce. W jednym z lepszych burdeli grywa w szachy (według własnych zasad) z dwiema pięknymi roznegliżowanymi pannami.
To najsłynniejszy komisarz polskiego kryminału, Eberhard Mock.

Sprawę tajemniczych zabójstw ze skorpionem w tle komisarz poprowadzi wraz z Herbertem Anwaldtem, młodym policjantem z Berlina. Prawda, którą odkryją, na zawsze zmieni życie wszystkich osób związanych ze śledztwem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Tematyka » Kryminał
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  1933 rok, Wrocław. W salonce zostają znalezione zwłoki zgwałconej i brutalnie zamordowanej baronówny Marietty von der Malten oraz jej guwernantki. Przy zwłokach spacerują skorpiony, a na ścianie salonki widnieje tajemniczy napis w języku arabskim wykonany krwią. Śledztwo w sprawie morderstwa... więcej »
  W końcu się zdecydowałam i postanowiłam zapoznać się z twórczością naszego rodzimego Marka Krajewskiego. Mój wybór padł na "Śmierć w Breslau", czyli - jak możemy przeczytać na okładce - książkę, która stworzyła Eberharda Mocka. Akcja właściwa rozgrywa się we Wrocławiu w upalny lipiec 1934 roku,... więcej »
  Dodali do kolekcji
  szoszor
  sowkachoinowka
  pauleena
  aagula
  pece
  oga
  dragosino
  belusia
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!