Smok Jego Królewskiej Mości Naomi Novik

Okładka Smok Jego Królewskiej Mości
autor:
Naomi Novik
wydawnictwo:
REBIS
data wydania:
2009
ISBN:
9788373019423

Opis

Pierwszy tom cyklu ?Temeraire? ? niezwykłego połączenia fantasy z powieściami historycznymi z czasów napoleońskich ? którego ekranizację planuje Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni. Załoga HMS Relianta przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej pokładzie drogocenny ładunek ? jajo rzadkiego smoka, gotowego niemal do wyklucia. Wskutek zrządzenia losu kapitan Will Laurence zostaje opiekunem stworzenia i nadaje mu imię Temeraire. Musi zapomnieć o dawnym życiu, porzucić służbę we flocie, wst..ąpić do Korpusu Powietrznego, brytyjskiej jednostki smoków, i przejść wyjątkowo intensywne szkolenie bojowe. Napoleon bowiem szykuje już śmiałą inwazję na Anglię przy użyciu własnych sił powietrznych... ?Niezwykle zajmująca powieść fantasy. (...) Skrzyżowanie Susanny Clarke, sławnej z Jonathana Norrella i pana Strange?a, z Patrickiem O?Brianem. Przeczytajcie tę cudowną, frapującą książkę?. Stephen King ?Znakomita seria. Nie dość, że w nowy sposób wykorzystuje smoki, to jeszcze jest bardzo pomysłowa i zgrabnie wpasowuje się w wybrany okres historyczny?. Anne McCaffrey, autorka cyklu ?Jeźdźcy smoków z Pern? ?Novik zrobiła dla wojen napoleońskich to, co Anne McCaffrey zrobiła dla science fiction: stworzyła alternatywny świat zamieszkany przez smoki, spójny, zadziwiająco oryginalny, złożony, z ciekawymi postaciami?. David Weber, autor cyklu ?Honor Harrington? Naomi Novik urodziła się w 1973 roku w Nowym Jorku. Jej matka jest rodowitą Polką. Wychowała się na polskich bajkach, opowieściach o Babie-Jadze oraz książkach Tolkiena. Początkowo pracowała jako programistka. Opublikowała dotąd trzy tomy cyklu o Temerairze, pisze kolejne trzy.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Historyczna. Wojenna
  Tematyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Lub też: jak to jest być awiatorem? Naomi Novik udało się stworzyć alternatywną rzeczywistość, w której istnienie smoków jest równie naturalne i oczywiste jak i genetycznie chyba nabyta wzajemna niechęć angielsko-francuska. Równocześnie każda z wykreowanych na kartach cyklu postaci - czy to ludz... więcej »
  Kiedy zabieram się za czytanie jakiejś książki i nazwisko autora nie mówi mi zbyt wiele, staram najpierw dowiedzieć się co nieco o samym twórcy. Nie inaczej było w przypadku "Smoka Jego Królewskiej Mości" i Naomi Novik. Okazało się, że mama pani Novik jest Polką, co wystarczyło mi już, aby pomyśl... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Larana
  BP
  olaaleksa1
  SeeQueen
  Azzura
  My_Own_Style
  curel
  Kiiriana
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!