Sosnowe dziedzictwo Maria Ulatowska

Okładka Sosnowe dziedzictwo
autor:
Maria Ulatowska
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka/ Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376486239

Opis

Ciepła opowieść o kobiecie, której przeszłość zgotowała najwspanialszą niespodziankę - pomogła odnaleźć własne miejsce na ziemi. To historia, o której pomyślisz: chciałabym, żeby była moja...
Kwilące niemowlę, ukryte pod biurkiem pewnego tragicznego dnia podczas powstania warszawskiego, zamknięty na cztery spusty sejf, przez czterdzieści lat strzegący powierzonej mu tajemnicy, otoczony sosnami stary dwór nad jeziorem, czekający cierpliwie na swoją właścicielkę... Przeszłość i teraźniejszość ..splatają się tu w chwilami dramatyczną, a chwilami pełną humoru opowieść pokazującą, że los potrafi się do nas uśmiechnąć nawet wówczas, gdy zupełnie tego nie oczekujemy.
Anna Towiańska niespodziewanie zostaje właścicielką Sosnówki, pięknego, starego dworku na Kujawach. Odziedziczony po matce, która nie wiedziała o jego istnieniu, opuszczony i zaniedbany dom wymaga solidnego remontu. Anna postanawia przywrócić mu dawną świetność. Odkrywając malowniczą Sosnówkę, przygarnia porzuconą psinę i poznaje sympatycznych mieszkańców pobliskiego miasteczka. Samozwańczy parkingowy Dyzio, pilnujący porządku na rynku, przystojny weterynarz Grzegorz, właściciel firmy remontowej Jacek i mały Florek, szukający ciepła i miłości - wszyscy oni są pod urokiem prześlicznej, nowo przybyłej "dziedziczki z Sosnówki". Nic więc dziwnego, że Anna postanawia zostać w Sosnówce na dłużej.
"Sosnowe dziedzictwo" to magiczna, pełna pogody ducha i życzliwości historia o tym, jak los czasami pomaga nam być szczęśliwymi.
To historia, o jakiej marzy każda kobieta. Opowieść rodzinna z tajemnicą w tle. Na taką fabułę złożyły się odpowiednio dobrane komponenty: miłość z przeszkodami, wojna i tragiczny los kilku warszawskich rodzin. Kluczową rolę odgrywa w niej sejf, który przez pół wieku skrywał rodzinny sekret, służąc jako... stojak pod paprotkę. Wyszła z tego powieść, w której losy dziadków, tych prawdziwych i tych przyszywanych, wywierają ogromny wpływ na życie pewnej 30-letniej Anki... Pewnego dnia młoda kobieta budzi się jako spadkobierczyni majątku z przedwojennym dworkiem, gdzieś na kujawskiej wsi. To odkrycie przewraca do góry nogami jej dotychczasowe życie. Bajka? Bajka! Ale jak się ją cudownie czyta:)
Anna Dmowska

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Gdy tylko zobaczyłam okładkę tej książki i przeczytałam jej opis na stronie wydawnictwa , które ją wydało pomyślałam ,że muszę ją przeczytać. Moja intuicja się nie pomyliła.Debiutancka powieść Marii Ulatowskiej okazała się bardzo wyborną lekturą . Główną bohaterką "Sosnowego dziedzictwa " je... więcej »
  Nie będę obiektywna w mojej ocenie książki „Sosnowe dziedzictwo” i nawet nie staram się taka być. Chcę być do gruntu subiektywna, bo darzę sympatią tę książkę i jej autorkę. A uczucia zmieniają nasz sposób postrzegania świata. Maria Ulatowska, specjalistka od prawa dewizowego, której wielkim... więcej »
  Maria Ulatowska debiutująca emerytka, która od zawsze wiedziała,że napiszę książkę. Mnie ogromnie cieszy, że zrealizowała swoje marzenie,a w księgarniach pojawiła się pierwsza część trylogii - " Sosnowe dziedzictwo". Z nadzieją czekam na maj. "Sosnowe dziedzictwo" dzieli się na poszczególne... więcej »
  Po książkę "Sosnowe dziedzictwo" sięgnęłam z nietypowych powodów. Najpierw bowiem miałam przyjemność zawrzeć znajomość z osobą, która zamiast frustrować się z powodu niespełnionych marzeń i poddać wątpliwym urokom emerytury, postanowiła złapać byka za rogi. W efekcie czego popełniła swą pierwszą ... więcej »
  "Sosnowe dziedzictwo" jest debiutancką powieścią Marii Ulatowskiej która jak mówi, od zawsze wiedziała, że napisze książkę. Utwór jest magiczny i zachwycający sam w sobie, zaliczający się do tych, przy których czytelnik nie raz się zaśmieje, i nie raz uroni łezkę. Historia rozłożona jest m... więcej »
  Ciepła i bardzo wciągajaca opowieść.Czyta się szybko i z wielką przyjemnością.Wątki z przeszłości przeplatają się z teraźniejszymi tworząc ciekawą i spójną całość.Mi osobiście ciężko przychodziło opuszczanie "sosnówki" mąż i synek odciągali mnie za ręce i nogi...czytałam dosłownie wszędzie i w ka... więcej »
  Ciepła opowieść o kobiecie, której przeszłość zgotowała najwspanialszą niespodziankę- pomogła odnaleźć swoje miejsce na Ziemi. To historia, o której pomyślisz: chciałabym, żeby była moja. "Sosnowe dziedzictwo" to debiutancka powieść pani Marii, zarazem otwierająca nową trylogię z tak zwanego n... więcej »
  Debiutancka książka pani Marii Ulatowskiej, która dopiero teraz znalazła czas i zrealizowała swoje marzenie pisząc tę powieść. Mimo tego, że mieszka w stolicy kocha przyrodę i najchętniej mieszkałaby poza miastem. Jej "dziecko" - "Sosnowe dziedzictwo" to pełna ciepła rodzinnej atmosfery historia,... więcej »
  Patrząc na okładkę debiutanckiej powieści pani Marii Ulatowskiej pt. „Sosnowe dziedzictwo”, do głowy przychodził mi „Dom nad rozlewiskiem”. Co prawda nie czytałam książki, ale oglądałam serial, który bardzo przypadł mi do gustu, dlatego z wielką ochotą i ukrytymi nadziejami dotyczącymi tej pozyc... więcej »
  Szum drzew, zapach jeziora, swojskie smaki i relaks z dala od codzienności. To właśnie oferuje Sosnowe dziedzictwo. Chwilę oderwania od codzienności, moment wyciszenia. Z wolna tocząca się historia, ciepło swojskiej atmosfery, spokój. Chwile z tą książką to nie filozoficzne uniesienia, ale specyf... więcej »
  Słyszeliście z pewnością o ludziach, którzy – przeczytawszy jakąś książkę – dochodzą do wniosku, że ktoś opisał ich, chwalebne lub nie, żywoty? Może to być zaledwie przebłysk myśli, krótka refleksja bez konsekwencji… Ale też w sprzyjających warunkach ów przebłysk może się zmienić w prawdziwą mani... więcej »
  Początkowo gdy czytałam pierwsze recenzje „Sosnowego dziedzictwa” byłam jej nie pewna, miałam wrażenie, że gdy za nią się zabiorę to mi się nie spodoba. Czemu? Nie wiem… Ale odłożyłam je na czasy „zobaczę u kogoś to przeczytam”. No ale dzięki „Włóczykije” miałam możliwość sprawdzić czy moje negat... więcej »
  Maria Ulatowska czytać umiała od zawsze. Wiedziała też, że kiedyś napisze książkę. Dopiero jednak na emeryturze udało jej się zrealizować swoje wieloletnie marzenie. Z wykształcenia jest specjalistką od prawa dewizowego. Mieszka w Warszawie, chociaż tak naprawdę przeniosłaby się gdzieś poza miast... więcej »
  „Pełna pogody ducha i życzliwości opowieść o tym, jak los pomaga nam być szczęśliwymi” z okładki Uwielbiam książki ze szczęśliwym zakończeniem, dlatego od momentu, gdy zobaczyłam zapowiedź powieści pani Marii Ulatowskiej „Sosnowe dziedzictwo” wiedziała, że na pewno ją przeczytam. Bohaterką pow... więcej »
  Maria Ulatowska i „Sosnowe dziedzictwo” to moje kolejne całkiem udane odkrycie. Autorka sięgnęła po temat dość ostatnio popularny wśród pisarek. Mimo wszystko, dzięki wielowątkowości i ciekawym pomysłom na fabułę, książka jest oryginalna i dobrze się ją czyta. Ani trochę ... więcej »
  Zachęcona wieloma pozytywnymi recenzjami dotyczącymi książki "Sosnowe dziedzictwo" autorstwa pani Marii Ulatowskiej, postanowiłam w końcu sięgnąć po ten tytuł. Stało się to możliwe za sprawą akcji "Włóczykijka", dzięki której w moje ręce trafiła wspomniana książka oraz dodatkowo jej kontynuacja "... więcej »
  Do „Sosnowego dziedzictwa” Marii Ulatowskiej podeszłam bardzo ostrożnie. Dlaczego? Za sprawą jednej recenzji, przeczytanej na którymś z blogów. Opinia ta nie była dość pochlebna, ba!, otrzymała najniższą możliwą ocenę, dlatego dość sceptycznie odniosłam się do tej powieści, nie chcąc się rozczaro... więcej »
  Maria Ulatowska to polska autorka, która dopiero na emeryturze znalazła czas na spełnienie swojego marzenia o napisaniu książki. Wcześniej całym jej życiem była rodzina i prawo dewizowe. "Sosnowe dziedzictwo" jest jej debiutem literackim. Akcja książki rozpoczyna się w czerwcu 2009 roku, kiedy... więcej »
  :)
  Recenzent: jasmin79
  Bardzo miałam ochotę przeczytać te książki. O dziwo były w mojej bibliotece a to jakby nie było przecież nowość. Ale zaczęłam zaglądać na Wasze blogi na jednym z nich znalazłam recenzję tych książek. Niepochlebne. Że przesłodzone, że aż za bardzo tam wszystko takie dobre i cukierkowe. Mimo wszys... więcej »
  Kompleksy
  Recenzent: Absurdalna95
  Prawdopodobnie teraz światło dzienne ujrzą wszystkie moje kompleksy, bo Anna Towiańska jest tak idealna w każdym calu i tak bardzo pożądana przez innych, że wydaje się to być tylko niespełnionym snem każdej kobiety. "Sosnowe dziedzictwo" to ciepła, wręcz magiczna historia, mająca swoje źródło jes... więcej »
  Dodali do kolekcji
  agnieszkap
  joanna771
  martagieks
  Twilightowa
  Black_Vampire
  Kobaltowa
  Jagodaw
  kasandra
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!