Spętani przez bogów Josephine Angelini

Okładka Spętani przez bogów
autor:
Josephine Angelini
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
5 lipca 2011

Opis

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość…
Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?
Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen… Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli…
A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza.. w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?

Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty
Co stanie się z ich miłością?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Mity greckie i rzymskie
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży zagraniczna
  Helena zawsze różniła się od swoich rówieśników. Wyróżniająca się nie tylko wzrostem i urodą, ale również zadziwiającą szybkością i siłą, starała się mimo wszystko żyć normalnie, w miarę możliwości ukrywając swoje zdolności. Na co dzień skryta i nieśmiała, odżywała w gronie nielicznych, ale szcze... więcej »
  Czym jest nasze przeznaczenie ? Czymś co kształtujemy sami a może jedynie okropną grą w której nieświadomie wypełniamy tylko przeznaczone nam role ? Tragizm wielkich greckich mitów polega na tym, że bohaterowie nie są zdolni uciec od swojego przeznaczenia. Zaciągają opinii wyroczni, próbują prze... więcej »
  Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o Josephine Angelini? Nie. I nagle jej osoba pojawia się na pierwszym planie, gdyż książkę, którą napisała okrzyknięto bestsellerem. Lecz czy aby na pewno "Spętani Przez Bogów" zasługiwali na taką uwagę? Helena Hamilton to zwykła nastolatka. Poza wysokim wzrostem ... więcej »
  "Tragedia napisana przez los tysiące lat temu" Młoda Amerykanka Josephine Angelini wywołała w roku 2011 swoim debiutem burzę wśród wydawców na całym świecie. Amerykański wydawca zapłacił za nieukończony tekst ponad milion dolarów za prawa do publikacji "Spętanych przez bogów". I kupił dwa da... więcej »
  ,,Helena usłyszała, jak Lucas śmieje się do siebie. Zapuścił silnik. Ten ciepły dźwięk sprawił, że ona też się uśmiechnęła.'' Mitologię grecką, zna praktycznie każdy, albo przynajmniej o niej słyszał. Nie mogę powiedzieć, że znam wszystkie mity i wszystkich bogów greckich - ale tych najważ... więcej »
  Jak tylko zobaczyłam tą książkę odrazu chciałam ją mieć, ale po kupnie stała u mnie na szafce cały tydzień nietknięta i to wszystko przez to że zobaczyłam narracje. Nienawidze gdy ktoś z zewnątrz opowiada a nie bohater. Ale zdarzyło mi się tak, że miałam cały dzień wolny i z niechcenia sięgnęłam ... więcej »
  Wiosną ubiegłego roku w USA miała miejsce niewyobrażalna scena. Agentka pracująca dla Josephine Angelini napisała, że ma książkę, która jest oryginalna, piękna i wzruszająca.Amerykański wydawca postanowił zapłacić ponad milion dolarów za prawa publikacji niedokończonej wówczas książki i za pozost... więcej »
  „Spętanych przez Bogów” Alberto przyniósł razem ze stosem innych, typowo młodzieżowych książek z biblioteki. A właściwie nie przyniósł a raczej przytachał, uginając się pod tym ciężarem koszmarnie i po raz kolejny żałując, że nie zabrał ze sobą taczki. Okładka książki nie wyróżnia się niczym szc... więcej »
  Któż nie słyszał o mitach greckich? Idealnych bogach, którzy panowali nad światem, a każdemu z nich było przypisane określone zadanie. Helena różni się od swoich rówieśników. Jest nieziemsko piękna, szybka, odporna. Podczas biegania nie męczy się, a kiedy spadła z dachu jakby nigdy nic otrzepał... więcej »
  „Czy to ma znaczenie, co ktokolwiek z nas czuje? - mruknął pod nosem. - Jeśli połączę się z Heleną, znowu wybuchnie wojna. I żadne pragnienia tego nie zmienią.” Nie pamiętam dnia, gdy po raz pierwszy stwierdziłam, że uwielbiam mitologię grecką. Wiem natomiast, że to uwielbienie nigdy mi do koń... więcej »
  "Spętani przez bogów" jest książką autorstwa Josephine Angelini, którą od daty wydania zapragnęłam mieć. Piękna, klimatyczna i przede wszystkim trafiona okładka zrobiła swoje, ale to opis tak naprawdę mnie zachęcił. Greckie boginie zemsty? Nie powiem, byłam bardzo zaintrygowana i ani trochę się n... więcej »
  Postanowiłam sięgnąć po tą książkę, gdyż zaciekawił mnie wątek mitologi. W szkole dość często przerabiane są mity. Przyznam się, że na tych lekcjach zdarzało mi się przysypiać. Jednak " Spętani przez bogów" zaskoczyła mnie. W tym wydaniu mity wcale nie były nudne, ani tak nierealistyczne. Nie mog... więcej »
  Dodali do kolekcji
  jarka.trocka
  Przepowiednia
  tala86
  Black_Vampire
  Kimberlyyy
  Sihhinne
  Gosia_4373
  Letizia
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!