Spotkanie w Bagdadzie Agatha Christie

Okładka Spotkanie w Bagdadzie
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324586523

Opis

Świeżo wyrzucona z pracy scenotypistka spotyka uroczego, niezwykle przystojnego chłopca. Miłość od pierwszego wejrzenia i natychmiastowe rozstanie... Rezolutna
dziewczyna podąża za ukochanym do Bagdadu. Nie spodziewa się, że wraz z nim trafi w sam środek afery politycznej i kryminalnej, anie że- ryzykując życiem- odegra główną rolę
w likwidacji międzynarodowej organizacji przestępczej.

Słowa kluczowe

Książka ta ma zupełnie inny klimat niż poprzednie, które czytałam tej autorki. Owszem, podobała mi się, ale czuję po niej pewien niedosyt. Pewien spory niedosyt. Brakowało mi... że tak powiem... jakiegoś punktu, środka akcji. Nie wiem za bardzo, jak mogłabym to nazwać. Podczas czytania tej ks... więcej »
Główną bohaterką książki jest Victoria Jones, niewykwalifikowana stenotypistka. W głowie ma marzenia o podróżach i przygodach. Pewnego dnia zostaje wyrzucona z pracy, ale za to spotyka bardzo przystojnego Edwarda. Wydaje się, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Niestety los sprawia, że muszą s... więcej »
Nie wiedząc dlaczego, lubiłam czasami oderwać się od schematów, których trzymała się Christie i razem z autorką wyruszyć w podróż do innego zakątka świata. Tym razem akcja toczy się w Bagdadzie. I tu pojawia się wątek autobiograficzny, ponieważ Christie swego czasu w tym miejscu była i właśnie t... więcej »
Agathy Chriestie nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet jeżeli ktoś nie czyta literatury kryminalnej to i tak z pewnością kiedyś natknął się na to nazwisko. Napisała ponad 90 powieści i sztuk teatralnych. Na całym świcie wydano ponad miliard egzemplarzy jej powieści w ojczystym języku angielskim, ... więcej »
Dodali do kolekcji
mpaquerette
Lidhaf
Skrawek
mysior
Lloret
banan
nutkab
neko
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!