Spóźnieni kochankowie William Wharton

Okładka Spóźnieni kochankowie
autor:
William Wharton
wydawnictwo:
Rebis
data wydania:
2011
ISBN:
9788375107906

Opis

Najpopularniejsza w Polsce obok Ptaśka książka W. Whartona Jack - amerykański biznesmen - porzuca świat interesów, aby na powrót odkryć swoje życie, malując ulice Paryża i żyjąc jak kloszard. Spotkanie z Mirabelle, niewidomą siedemdziesięcioletnią kobietą, odmienia całe jego życie. Związek, który się między nimi rodzi, okazuje się zaskakujący: potężny, niewinny, a jednocześnie głęboko erotyczny. Spóźnieni kochankowie to cudownie ciepła opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie bariery, nawet ba..rierę śmierci. "Dzieło Whartona przypomina nam o tym, że prawdziwie cenne jest nie to, co myślą inni, ale to, co robimy. Spóźnieni kochankowie opowiadają o miłości i śmierci, ciemności i świetle, ważności pracy. Jeżeli ta piękna książka niesie z sobą jakiś morał, to brzmi on następująco: nikt nie jest tak ślepy, by pewnego dnia nie przejrzeć na oczy". Richard Burns, "Independent"

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Jak głęboko może stoczyć się człowiek, kiedy jego życie nagle się załamuje? Alkoholizm? Bezdomność? Samotność? Mniej więcej tak wyglądało życie Jack'a kiedy dowiedział się o zdradzie żony. Nie zrobił dzikiej awantury. Dał jej wolną rękę. Mogła dalej spotykać się z kochankiem. Pozwolił im takż... więcej »
Książka opowiada o amerykańskim biznesmenie - Jacku który porzuca swoje dotychczasowe życie (dobrze płatna praca, żona oraz 4 dzieci ) żeby spełnić swoje marzenia. Jack- 50-latek, Amerykanin, biznesem . Porzuca swoje dotychczasowe życie, rodzinę i bardzo dobra pracę, by odnaleźć siebie.... więcej »
Kiedy zastanawiam się nad wszystkim, co kiedykolwiek przeczytałam zawsze przemyka mi przez myśl Ptasiek - jedna z powieści Whartona. Wiele książek zupełnie zatarło mi się w pamięci, wiele nie wywołało we mnie żadnych emocji, ale pamiętam, że Ptasiek był dla mnie prawdziwym odkryciem i chociaż był... więcej »
"Nieważne, jak piękny jest świat, który dla siebie tworzymy, stare światy czyhają pod nami, gotowe wynurzyć się w każdej chwili". Ślepy los połączył pięćdziesięciolatka Jacka, malarza na nowej ścieżce życiowej oraz ponad siedemdziesięcioletnią, niewidomą Mirabelle w Paryżu. Przypadkowe ... więcej »
Dodali do kolekcji
ibzik
Ann85
pauleena
aagula
gwell
mar_ta
blazejo
naai
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!