Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna Leonie Swann

Okładka Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna
autor:
Leonie Swann
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2007
ISBN:
9788324127535

Opis

- Jeszcze wczoraj był zdrowy - powiedziała Matylda, nerwowo strzygąc uszami. - To nie ma nic do rzeczy - zauważył Sir Ritchfield, najstarszy tryk w stadzie. - Nie umarł na chorobę. Szpadel to nie choroba. Pasterz leżał w bujnej, zielonej irlandzkiej trawie obok stodoły. Leżał i ani drgnął. Owce odbywały naradę nieco dalej, prawie na skraju urwiska. Rankiem, gdy znalazły pasterza, niezwykle zimnego i zupełnie martwego, zachowały spokój i były z tego niezmiernie dumne. W pierwszym przypływie trwogi.. zabrzmiało oczywiście kilka rozpaczliwych okrzyków - Kto nam teraz będzie przynosił siano?", "Wilk! Tu jest wilk!" - lecz panna Maple szybko stłumiła panikę. Wytłumaczyła im, że tu, na najzieleńszych i najsoczystszych pastwiskach w całej Irlandii, tylko idiota jadłby siano w środku lata, i że nawet najbardziej wyrafinowane wilki nie przebijają szpadlem swoich ofiar.".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"- Jeszcze wczoraj był zdrowy - powiedziała Matylda, nerwowo strzygąc uszami. -To nie ma nic do rzeczy - zauważył Sir Ritchfield, najstarszy tryk w stadzie. -Nie umarł na chorobę. Szpadel to nie choroba." Tak zaczyna się ta niezwykła opowieść. Owce znajdują swojego pasterza martwego.... więcej »
Owce na tropie zabójcy.
Recenzent: Heidi
”Owce na tropie zabójcy” Leonie Swann jest autorką bestsellerowej książki „Sprawiedliwość owiec” i jej kontynuacji „Tryumf owiec” przetłumaczonych na 20 języków. Urodziła się w 1975r. w Monachium i jest znaną pisarką (szczególnie w Niemczech) kryminałów. Światową sławę przyniósł jej cykl poświęc... więcej »
Milczenie owiec to bułka z masłem. Prawdziwy koszmar zaczyna się wtedy, gdy one wszystkie zaczynają mówić... Glennkill – mała wioska ,o jak się okazuje złowróżbnej nazwie, położona nad brzegiem malowniczego morza. Kraina otoczona rozległymi pastwiskami, słowem, istny raj dla turystów i stada ... więcej »
Sprawiedliwości
Recenzent: aeble
Czy można oprzeć się "filozoficznej powieści kryminalnej", której głównym bohaterem jest stadko uroczych owieczek? A gdzie tam - nie można. Tak więc, zwabiona wizją słodkich wełniastych sherlocków zabrałam się za "Sprawiedliwość owiec" pełna zapału. To był mój jedyny błąd, kolejne popełniła już a... więcej »
Dodali do kolekcji
sowkachoinowka
Sheen
masapare
gosiaw
ancia
whoargh
eliot
jestemzabujana
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!