Sprawiedliwość owiec Leonie Swann

Okładka Sprawiedliwość owiec
autor:
Leonie Swann
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2011
ISBN:
9788324138876

Opis

Jak w Folwarku zwierzęcym i Wodnikowym Wzgórzu zwierzęta przemówiły w Sprawiedliwości owiec. I powiedziały o ludziach więcej, niż sami wiemy o sobie. A że mówiły prawdę mądrze, śmiesznie i wzruszająco, powieść stała się rewelacją literacką. Największy przebój roku 2006 w Polsce w kategorii proza obca, sprzedany w 70 tysiącach egzemplarzy!
Sprawiedliwość owiec przez 7 tygodni zajmowała 1. miejsce na listach bestsellerów "Newsweek Polska".
Radiowa Trójka przez całe lato 2006 codziennie na..dawała wspaniałe słuchowisko - adaptację powieści.
Prawa do publikacji kupili najwięksi wydawcy w 25 krajach. W Niemczech sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy - powieść ponad trzy i pół roku pozostawała na listach bestsellerów.
Wytwórnia UFA Cinema kupiła prawa do ekranizacji.
- Jeszcze wczoraj był zdrowy - powiedziała Matylda, nerwowo strzygąc uszami. - To nie ma nic do rzeczy - zauważył Sir Ritchfield, najstarszy tryk w stadzie. - Nie umarł na chorobę. Szpadel to nie choroba.
Pasterz leżał w bujnej, zielonej irlandzkiej trawie obok stodoły. Leżał i ani drgnął. Owce odbywały naradę nieco dalej, prawie na skraju urwiska. Rankiem, gdy znalazły pasterza, niezwykle zimnego i zupełnie martwego, zachowały spokój i były z tego niezmiernie dumne. W pierwszym przypływie trwogi zabrzmiało oczywiście kilka rozpaczliwych okrzyków - "Kto nam teraz będzie przynosił siano?", "Wilk! Tu jest wilk!" - lecz panna Maple szybko stłumiła panikę. Wytłumaczyła im, że tu, na najzieleńszych i najsoczystszych pastwiskach w całej Irlandii, tylko idiota jadłby siano w środku lata, i że nawet najbardziej wyrafinowane wilki nie przebijają szpadlem swoich ofiar. Bo nie ulegało wątpliwości, że to właśnie szpadel sterczał z wnętrzności pasterza. Owce postanawiają przeprowadzić śledztwo. A co będzie, kiedy już odkryją, kto zabił? Wtedy będzie... Sprawiedliwość! Sprawiedliwość owiec wydano w 25 krajach. W Niemczech sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy. W Polsce - 70 tysięcy egzemplarzy. Przez 7 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów "Newsweek Polska". Leonie Swann studiowała psychologię marketingu i reklamy, filozofię i literaturoznawstwo (literatura angielska) w Monachium i w Berlinie, gdzie obecnie mieszka. Tematem jej pracy doktorskiej była rola zwierząt w literaturze angielskiej, co zainspirowało ją do napisania filozoficznej powieści kryminalnej Sprawiedliwość owiec. Obie powieści Leonie Swann dają wyrafinowaną intelektualną rozrywkę najwyższej próby, ale i czystą rozrywkę.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura piękna
  O owcach słów kilka
  Recenzent: novis
  Ta książka jakiś czas temu powróciła na półki księgarń dzięki jej kontynuacji, która po raz kolejny ma zachwycać pomysłowością i świetnym humorem autorki. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości w przypadku drugiej części, ale mogę co nieco wyrazić się o pierwszej. Czy faktycznie jest tak „słod... więcej »
  Dodali do kolekcji
  ibzik
  mpaquerette
  delicate
  Lloret
  apolonia
  murgrabiazamil
  whoargh
  radziecki
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!