Sputnik Sweetheart Haruki Murakami

Okładka Sputnik Sweetheart
autor:
Haruki Murakami
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2010
ISBN:
9788374952255

Opis

Dwudziestoletnia Sumire, wrażliwa, niezależna i utalentowana literacko zakochuje się w niemalże dwukrotnie od niej starszej Miu. Chce być jak najbliżej ukochanej, rzuca pisarstwo i zostaje jej sekretarką. Niestety Miu nękana przerażającymi wspomnieniami z młodości nie potrafi odwzajemnić tego uczucia. Podczas wspólnej podróży w interesach do Grecji Sumire znika bez śladu. Próbuje ją odnaleźć młody nauczyciel beznadziejnie w niej zakochany...

Słowa kluczowe

I znowu pan Murakami zapewnił mi to cholerne uczucie niepokoju, które powoduje, że mam ochotę wybiec w ciemność i w samotności udać się na długi spacer przed siebie. Co prawda wrażenie to najsilniejsze było przy Po zmierzchu, ale sądzę, że w tamtym przypadku odczucia były tak mocne, gdyż był to m... więcej »
Dwudziestoletnia Sumire, wrażliwa, niezależna i utalentowana literacko zakochuje się w niemalże dwukrotnie od niej starszej Miu. Chce być jak najbliżej ukochanej, rzuca pisarstwo i zostaje jej sekretarką. Niestety Miu nękana przerażającymi wspomnieniami z młodości nie potrafi odwzajemnić tego ucz... więcej »
Haruki Murakami - japoński pisarz, eseista i tłumacz literatury amerykańskiej. Swoją pierwszą powieść Hear the Wind Sing wydał w wieku 30 lat. Od tamtej pory napisał wiele książek, które przyniosły mu sławę i ugruntowały jego pozycję jako pisarza. Młodziutka Sumire postanawia rzucić studia ż... więcej »
Czytałam o Murakamim ciągle, i wszędzie bo nie da się ukryć, że jego powieści są bestsellerami, i trudno nie natknąć się na każdej stronie poświęconej książkom czy blogu na ich recenzje. Czytałam je wielokrotnie ale jakoś tak mam, że jak na coś jest popyt to ja czekam aż trochę spadnie. Tyl... więcej »
Nie jest tajemnicą, jak bardzo cenię sobie twórczość Murakamiego, jak bardzo lubię zagłębiać się w świat jego książek. Przeczytałam znaczną część jego powieści i opowiadań i w zasadzie, dla mnie, większość jego dorobku jest znakomita. Nie inaczej miała się sprawa ze "Sputnikiem Sweetheart", które... więcej »
Dodali do kolekcji
szoszor
karo_lina
jestemzabujana
radziecki
gestia
zosikk
Hitomi_vision
don_Francesco
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
W marzeniach nie musisz ustanawiać żadnych podziałów. Żadnych. Granice nie istnieją. Tak więc w marzeniach kolizje prawie się nie zdarzają. A nawet jeżeli, to nie bolą. Rzeczywistość jest inna. Rzeczywistość kąsa. Rzeczywistość, rzeczywistość.

Dodane przez Olsza

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!