Starcie królów George R. R. Martin

Okładka Starcie królów
autor:
George R. R. Martin
wydawnictwo:
ZYSK I S-KA
data wydania:
2004
ISBN:
9788371507892

Opis

Żelazny Tom jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął się królem. Zresztą, w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata - najdłuższego lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem będzie jednak zima..... Wspaniała epopeja George'a R.R. Martina jest opowieścią pełną intryg, zdrad i politycznych rozgrywek o niezwykłej sile oddziaływania.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Gdy sięgałem po ,,Starcie Królów’’ miałem ogromne oczekiwania. Chciałem przeczytać powieść, która w pełni mnie pochłonie i pozwoli raz jeszcze rzucić się w ten wspaniały, zaczarowany świat. Ta książka miała za zadanie wzbudzić we mnie śmiech, łzy, a także pozwolić rwać kartki ze wściekłości, gdy ... więcej »
"Starcie królów" to drugi tom sagi "Pieśni Lodu i Ognia" autorstwa George'a R. R. Martina, zapoczątkowanej w 1996 roku i nadal nieukończonej. Seria należy do gatunku low fantasy - mamy więc pozornie realny świat rycerzy i władców, zmagań mieczem, bestialskich walk o tron i nieprzewidywalnych intr... więcej »
Starcie królów
Recenzent: novis
Jest już tego masa, jest… No, ale co…? Nie mogę…? Też chcę zarecenzować. Nie będę opisywał treści, bo po pierwsze, pisałbym do jutra, po drugie, zdradziłbym za dużo szczegółów tym co nie czytali. Jednak z pewnością nikt się nie zawiedzie na drugim już tomie „Pieśni Lodu i Ognia”. Nie jestem fa... więcej »
Pierwszy tom „Pieśni Lodu i Ognia” niesamowicie mnie wciągnął i sprawił, że nabrałam ogromnej ochoty na natychmiastowe poznanie „Starcia królów”. Niestety, lektura drugiej część sagi fantasy Martina szła mi opornie. Akcja ciągnęła się niesamowicie, a rozbudowane, szczegółowe opisy bardzo mnie nu... więcej »
Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że 900 stronicową cegłę przeczytam w tak (jak na moje możliwości) krótkim czasie. Poprzednia część pozostawiła po sobie niedosyt, dlatego koniecznie z ciekawości musiałam sięgnąć po następną. Jak to u Martina bywa, zawsze zaskakuje, ciekawie opowiada i co najważnie... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
szoszor
Palamedes
nutkab
calmcore
hotaru
oll
naai
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!