Stowarzyszenie Umarłych Poetów N. H. Kleinbaum

Okładka Stowarzyszenie Umarłych Poetów
autor:
N. H. Kleinbaum
wydawnictwo:
REBIS
data wydania:
2011
ISBN:
9788371208850

Opis

Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są : Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształtowania i wychowania młodych ludzi. Co zwycięży : rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Słowa kluczowe

Książka została napisana na podstawie filmu o tym samym tytule, w którym główną rolę zagrał Robin Williams. Opowiada ona o siedmiu chłopcach uczęszczających do Akademii Weltona, a także o ich nowym nauczycielu języka angielskiego - Johnie Keatingu. Keating prowadzi niecodziennie lekcje, nie do ko... więcej »
Właściwie, to nawet nie wiem czego się spodziewałam. Wiedziałam, że to „nowela filmowa”, wiedziałam, że nie będzie odbiegać od filmu. Jednak spodziewałam się lekkiego ubarwienia filmowego świata. Szukałam jakieś głębszej budowy zdań, szerszego opisu poezji czy też głębszej analizy postaci, tak wa... więcej »
Są książki, które trudno czytać. Są bohaterowie, których podświadomie nie chce się znać. Dlaczego? Ponieważ nas, zwykłych ludzi, często tchórzliwych, potulnych i nieposiadających wiedzy o samym sobie boli fakt, ze ktoś miał odwagę wstać, zaprotestować, głośno wyrazić swoje kontrowersyjne zdan... więcej »
Opowieść zaczynamy w czasie rozpoczęcia roku szkolnego, w Akademii Weltona. Tam poznajemy grupkę uczniów: Todda Andersona Neila Perry’ego, Knoxa Overstreeta, Charlie’go Daltona, Richarda Camerona, Stevena Meeksa oraz nowego i trochę ekscentrycznego nauczyciela od angielskiego pana Keatling’a. Wła... więcej »
W najlepszej szkole dla chłopców rozpoczyna się nowy rok szkolny. Akademia Weltona od zawsze słynęła z rygoru oraz surowości. Jej cztery najważniejsze zasady to Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość. W miejsce długoletniego nauczyciela angielskiego przychodzi absolwent szkoły, John Keating. J... więcej »
Poeci zaz­wyczaj ko­jarzą się z nied­ba­le ub­ra­nymi, za­myślo­nymi i wie­cznie mil­czący­mi mężczyz­na­mi. I nie wiado­mo, co ta­kiego w tej poez­ji jest, że z miłości do niej są w sta­nie poświęcić wszys­tko: dob­re imię, at­rakcyj­ny wygląd, spełnioną miłość i życie w dos­tatku. W dzi­siej­sz... więcej »
Dodali do kolekcji
floks
catrin
dzusta_85
Cocophilia
czara
jolmirek
pudel
czytelnik
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Chcę żyć pełnią życia, chcę wyssać z życia wszystkie soki.

Dodane przez blackmoth

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!