Straż Marianne Curley

Okładka Straż
autor:
Marianne Curley
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2011
ISBN:
9788376860473

Opis

Ethan był małym dzieckiem, kiedy zamordowana została jego siostra, Sera. Teraz, po dwunastu latach, prowadzi podwójne życie. Jest normalnym nastolatkiem z australijskiego miasta Angel Falls i agentem Straży - siły powołanej po to, by chronić historię. Zadaniem Straży jest nie dopuścić do tego, aby samolubna, nieobliczalna potęga zmieniła bieg przyszłych wydarzeń i ugruntowała swoją władzę w przyszłości...

Słowa kluczowe

Czy zastanawialiście się czasami czym był Chaos? Ten pierwszy Chaos, który rzekomo był początkiem wszystkiego? Ludzie wyobrażają go sobie jako skupisko rożnych gazów i pyłów z którego zaczął powoli formować się nasz teraźniejszy świat. A może było zupełnie inaczej? Ethan od dwunastu lat prowa... więcej »
„Straż” autorstwa Marianne Curley nie jest kolejną książką, którą można wrzucić na półkę z napisem „paranormal romance”. Nie ma tam wampirów, wilkołaków, aniołów czy demonów; nie ma duchów i zjaw, elfów czy innych nadnaturalnych istot. Jest kobieta będąca Chaosem i jej Zakon, jest waleczna Straż ... więcej »
Nie od dziś Porządek walczy z Chaosem i nie od dziś Zakon zmienia bieg historii, by wygrać tę odwieczną potyczkę. Porządek nie może na to pozwolić, więc powołał Straż, która ma strzec przeszłości przed Chaosem i jej Zakonem. Nadszedł jednak czas. Narodzili się ludzie, o których mówi pradawne Pror... więcej »
Straż
Recenzent: ven_detta
Kto z nas choć raz nie zastanawiał się nad cofnięciem się w czasie i zamianie swojej przeszłości? Czasami poprzez naprawienie błędów, pomoc bliskim, czy podjęcie innej decyzji? Myślimy o tym, z pełną świadomością, że taka ingerencja wpłynie na naszą teraźniejszość. Strażnicy Czasu są organizacją ... więcej »
Książka "Straż", o czym świadczyła wakacyjna, facebookowa akcja motywująca do czytania, po wydaniu poszła w zapomnienie, przez zmasowany atak wydawanych w tamtym okresie paranormali, ale ci, którzy głębiej poszukali natknęli się i na tą książkę, grubośc ich zachęciła, kupili... i doszli do te... więcej »
Straż
Recenzent: markietanka
"Straż" to pierwszy tom trylogii "Strażnicy Veridianu" napisanej przez Marianne Curley. Piękna okładka przyciąga wzrok, a logo Jaguara na okładce oznacza dla mnie świetną książkę. I nie jestem tutaj gołosłowna - - "Pomiędzy" , "Nevermore" czy "Oddech nocy" - to doskonałe książki, a "Straż" tylko ... więcej »
Marianne Curley urodziła się 20 maja 1959r. w Windsor w stanie Nowa Południowa Walia. W wieku 29 lat, wraz z rodziną przeprowadziła się do Coffs Harbour, gdzie obecnie mieszka i pracuje jako nauczycielka. W 2000r. zadebiutowała powieścią "Old Magic", która otrzymała wyróżnienie International Rea... więcej »
"Każda nieodpowiednia decyzja może zapoczątkować ciąg katastrof." Każdy z nas zastanawiał się nad tym co by było, gdyby mógł wrócić do przeszłości i zmienić kilka rzeczy. Może jakieś słowo, gest lub sytuację, w której się znalazł. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że poprzez naruszenie wydarzeń... więcej »
Co może robić pani chaosu, żeby zapanować nad światem? Jakie działanie spowoduje, że Ziemię opanowuje jej potęga? Wystarczy powołać swój Zakon, a potem stopniowo cofać w czasie jego członków i dokonać zmian w historii. Wystarczy, na przykład, zabić króla. Czyż to nie wspaniały pomysł? Automatyczn... więcej »
Gdzieś tam daleko istnieją ludzie, którzy są w stanie zmienić historię. Jest tam także zła bogini, która chce zapanować nad światem. W miejscu tym panuje walka, w świecie obok naszego, istnieją rzeczy, których istnienia nie możemy pojąć, magia, która zmienia świat. Osoba szkolona na strażnika mus... więcej »
Historia lubi się powtarzać, ale czy można ją zmienić? Ethan ma dość nietypową pracę- pilnuje przeszłości. Jako agent Straży musi chronić historię, gdyż Chaos zamierza zniszczyć Porządek świata. Jaki jest cel tej walki? Dlaczego zabito Serę, starszą siostrę chłopca?Przez dwanaście lat nie uzyskan... więcej »
W zalewie marnej jakości publikacji z gatunku zwanego „paranormal romance” każda oryginalniejsza pozycja jest na miarę złota. W "Straży" nie znajdziemy elementów nadprzyrodzonych w postaci wampirów, czy wilkołaków, ale czy ta pozycja się czymś wyróżnia i zasługuje na naszą uwagę? Straż to org... więcej »
Książkę po prostu wzięłam z półki w bibliotece, ponieważ po przeczytaniu opisu wydała mi się ciekawa. Trochę zwlekałam z jej przeczytaniem, ale w końcu to zrobiłam i co się okazało? Ethan jest nastolatkiem, który prowadzi podwójne życie - oprócz normalnego chodzenia do szkoły jest także agentem ... więcej »
Dodali do kolekcji
Sallymy
Kobaltowa
Kobra94
SuzanDragon
Sihhinne
zachmurami
ven_detta
Deline
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!