Studnia wieczności Bray Libba

Okładka Studnia wieczności
autor:
Bray Libba
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324589593

Opis

Studnia wieczności to trzeci tom gotyckiej trylogii "Magiczny Krąg", osadzonej w realiach wiktoriańskiej Anglii. Główna bohaterka, szesnastoletnia Gemma Doyle, przybywa do podlondyńskiej szkoły dla panien, gdzie zawiera przyjaźnie, poznaje smak pierwszej miłości i odkrywa pewien wyjątkowy dar? To powieść o dorastaniu, o budzących się zmysłach i istocie kobiecości. Rzeczywiste wydarzenia przeplatają się z niezwykłymi wizjami, tworząc obraz świata utkanego z groźnych tajemnic, słodkich marzeń i pra..wdziwych pragnień? Autorka urzeka tajemniczą atmosferą, subtelnym poczuciem humoru oraz opisami wystawnych przyjęć i eleganckich strojów.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Studnia Wieczności" to trzeci, a zarazem ostatni tom trylogii Magiczny Krąg. Dla mnie jest to bardzo przykra wiadomość, ponieważ książki te od samego początku trafiły do mojego serca i zrodziła się we mnie do nich swego rodzaju sympatia. Tom trzeci jest książką, która bardzo różni się od pozosta... więcej »
Studnia wieczności to trzeci tom gotyckiej trylogii "Magiczny Krąg" autorstwa Bray Libba. Światowy rozgłos przyniósł jej Mroczny sekret pierwsza część trylogii, jej debiut literacki. Studnia wieczności to niezwykła powieść fantastyczna, której gównom bohaterką jest szesnastoletnia Gemma Doy... więcej »
Ostatni tom trylogii i zakończenie wszystkiego. Ilość stron - wspaniała i wbrew pozorom chce się czytać, nie czując znużenia przy żadnej ze stron. Jest tu jednak wszystko, czego potrzeba. Książki są dopracowane w każdym najmniejszym szczególe i dostarczają nam tyle informacji, aby bezbłędnie stwo... więcej »
„Studnia wieczności” to, niestety, już trzecia część magicznej trylogii pióra Libby Bray. Nazwanie tej trylogii zwykłą opowiastką byłoby niedopowiedzeniem. Trylogia „Magiczny Krąg” to seria, z którą musi zapoznać się każdy wielbiciel literatury. „Studnia wieczności” to historia o Gemmie Doyle.... więcej »
Moją poprzednią recenzją była recenzja książki „Zbuntowane anioły”. Dziś chcę przedstawić wam ocenę trzeciej części trylogii „Magiczny krąg” – „Studnia wieczności”. Ta część była najobszerniejsza ze wszystkich, miała 756 stron. Przeczytałam ją w jakiś tydzień, może mniej. Specjalnie delektowałam ... więcej »
Ach, zakochałam się w dwóch poprzednich tomach napisanych przez panią Bray. Po lekturze tamtych części miałam dosyć wysokie wymagania co do tej pozycji. Na szczęście - nie zawiodłam się prawie wcale. Tylko zakończenie nie do końca przypadło mi do gustu ;) Tym razem w międzyświecie robi się jeszc... więcej »
W ostatniej już części trylogii "Magiczny Krąg" nie brak wydarzeń. Nauka Gemmy Doyle w Akademii Spence powoli dobiega końca, ponieważ dziewczyna osiągnęła już odpowiedni wiek, aby zostać przedstawiona samej królowej i rozpocząć sezon podczas którego na pewno znalazłaby męża. Czekają jednak na nią... więcej »
Tak jak wspominałam już w recenzji „Zbuntowanych aniołów”, wobec finalnego, kończącego gotycką trylogię, tomu miałam spore oczekiwania. Czy Libbie Bray udało się je spełnić? Gemma, wraz z przyjaciółkami nie odwiedzały Międzyświata od czasu wydarzeń, które miały miejsce podczas Bożego Narodze... więcej »
Wiele się wydarzyło podczas rocznej nauki Gemmy Doyle w Akademii Spence. Pomimo tego los nie oszczędził jej wielu kłopotów, zmartwień, kolejnych tajemnic do odkrycia związanych z międzyświatem, jak i z życiem przyszłej angielskiej damy. Przygotowania do debiutu trwają, ale czy będzie mogła się do... więcej »
„Studnia wieczności” to trzeci i niestety ostatni już tom wspaniałej trylogii „Magiczny krąg” autorstwa Libba Bray. Opowiada o przygodach młodziutkiej Gemmy Dyle, która już od ponad roku przebywa w Akademii Spence. Dziewczyna już w poprzednich częściach trylogii miała sporo przygód i wyzwań, jaki... więcej »
Dodali do kolekcji
fightgirl
gabka123
Futility
FreeSoul
Cropka
Kobaltowa
awokadoo
MirandaKorner
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!