Stukostrachy Stephen King

Okładka Stukostrachy
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński i s-ka
data wydania:
2009
ISBN:
9788376480275

Opis

Haven, idylliczne miasteczko w stanie Maine, przeobraża się w niebezpieczną pułapkę dla każdego nowego przybysza. Diabelską przemianę wywołuje na pozór błahe wydarzenie - Bobbi Anderson potyka się w lesie o dziwny metalowy przedmiot i bezskutecznie stara się go wykopać. Wkrótce tajemnicza rzecz, zagrzebana w ziemi od tysiącleci, zaczyna się rozrastać i zmieniać kształty, upodabniając się do ruin starożytnej budowli. Bobbi i jej partner popadają w dziwne uzależnienie od tego wykopaliska, a wszyscy.. mieszkańcy Haven zostają obdarzeni mocą nieznaną zwykłym śmiertelnikom...  Powieść doskonale łączy elementy fantastyki i grozy. Oprócz sporej dawki horroru, humoru i napięcia, czytelnicy znajdą w niej znakomite obrazki obyczajowe z życia amerykańskiej prowincji.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

W nocy, gdy cały dom już śpi, Stukostrachy, Stukostrachy stukają do drzwi. Chciałbym stąd uciec, lecz boję się, Że Stukostrach zabierze mnie Stukostrach to nazwa dobra jak każda inna. Co oznacza? Lęk. Ten, który grzebiemy gdzieś głęboko, a mimo to ciągle nie pozwala nam pracować, spać, k... więcej »
Stephen King to amerykański pisarz specjalizujący się w literaturze grozy. Pisał także pod pseudonimem Richard Bachman. Jest jednym z najchętniej czytanych pisarzy na świecie, a wiele z jego powieści przeszła do klasyki gatunku (np. Lśnienie). Nie jedna została zekranizowana. Twórczość King'a ... więcej »
Jedną z przyjemności, jaką mamy latem są spacery. Oczywiście, wieczorami, kiedy upał tak bardzo już nie doskwiera. Wyobraźcie sobie, że idziecie do lasu - pozornie niegroźny zbiór drzew, dający cień i ochłodę.... Bobbie Anders postąpiła podobnie jak niejeden z Was - poszła do lasu nieopodal domu.... więcej »
Dodali do kolekcji
spring
rustlinglady
lidia94
Liliowa
Lloret
deana
sabriel89
Pinkberry
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Kiedy zwykły człowiek widzi coś wystającego z ziemi, musi to wykopać. Musi to wykopać, bo to może być skarb.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!