Świadectwo prawdy Jodi Picoult

Okładka Świadectwo prawdy
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376483665

Opis

W oborze na farmie amiszów w Pensylwanii znaleziono zwłoki noworodka. Lokalna społeczność jest w szoku -o odebranie dziecku życia zostaje oskarżona jego domniemana matka, osiemnastoletnia Katie Fisher, niezamężna dziewczyna z rodziny amiszów. Sprawę Katie przyjmuje Ellie Hathaway, adwokatka z wielkiego miasta. Po raz pierwszy w swojej karierze spotyka się z wymiarem sprawiedliwości rządzącym się innymi zasadami niż ten, który zna na wylot. Zagłębiając się w świat amiszów, musi znaleźć sposób, aby.. dotrzeć do swojej klientki i porozumieć się z nią w jej języku. Praca nad tą zawikłaną sprawą prowadzi ją także w głąb własnego ja, a kiedy jeszcze pojawi się w jej życiu mężczyzna z przeszłości, Ellie stanie oko w oko ze swoimi najtajniejszymi lękami i pragnieniami.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Czymże jest sprawiedliwość według amisza? Czymże jest morderstwo popełnione przez amisza? Czy ktoś to żyje z dala od mediów, z dala od komputera, radia, a nawet elektryczności. Ktoś kto żyje w zgodzie ze wszystkimi, kto nie wie czym jest egoizm, czym jest pycha. Pomaga każdemu, nie myśląc o sobie... więcej »
Nazwisko Jodi Picoult dość często wpadało mi w oczy, mało tego jej książki sprawiały, że czytelnicy zachwalali to co przeczytali. Nabrałam wielką ochotę na którąś z powieści, postanowiłam jednak zanim kupię, jakąś wypożyczę, nadarzyła się okazja i książka "Świadectwo prawdy" wpadło mi w ręce. C... więcej »
Jodi Picoult- nie sposób o niej nie usłyszeć. Wychwalana przez niezliczone rzesze czytelników autorka międzynarodowych bestsellerów. Już kiedyś sobie postanowiłam, że jakąś książkę tej pisarki muszę 'zaliczyć'. Tym sposobem w moje ręce wpadło „Świadectwo prawdy”. Na farmie mleczarskiej amiszów... więcej »
Myślę, że po przeczytaniu „Bez mojej zgody” i „W imię miłości” Jodi Picoult, została narzucona tej autorce wysoka poprzeczka. Przynajmniej jeżeli chodzi o mnie. Spodziewam się zawsze po jej dziełach ogromnych emocji i zaskoczenia. Zamiast uczyć się na maturę ustna z języka angielskiego musiałam... więcej »
Któregoś dnia w oborze na farmie amiszów w Pensylwanii znaleziono zwłoki noworodka. Jest to odkrycie przerażające, ale przede wszystkim szokujące. Amisze bowiem tworzą wspólnotę religijną żyjącą według niepisanego zbioru zasad zwanego Ordnung. Najważniejsza jest dla nich rodzina i poczucie przyna... więcej »
Będzie krótko i treściwie. Książka podobała mi się bardzo. Jest to trzecia powieść Jodi Picoult przeczytana przeze mnie i chyba z nich wszystkich najlepsza. Porusza trudny temat niechcianego dziecka, dzieciobójstwa i systemu, który nie zawsze się sprawdza. Prawo które z zasady ma ludziom pomagać,... więcej »
Wczesnym rankiem na farmie Amiszów znaleziono martwe, nowonarodzone niemowlę, zawinięte w koszulę i ukryte w oborze, pod końskimi derkami. Po analizie dowodów wszystko wskazuje na to, że dziecko zostało uduszone przez matkę, Katie Fisher. Dziewczyna mieszkająca na farmie wraz z rodzicami nie przy... więcej »
To moje drugie spotkanie z twórczością Jodi Picoult. Nie od dziś wiadomo, że w książkach tej amerykańskiej pisarki trudno znaleźć tematykę lekką i przyjemną. Picoult podejmuje się tematów trudnych. Czyny jej bohaterów (przynajmniej tych, których do tej pory poznałam) nie dają się jednoznacznie wa... więcej »
„W świecie pełnym ludzi człowiek może czuć się ogromnie samotny.” Jodi Picoult w książce „Świadectwo Prawdy” opowiada o osiemnastoletniej Katie z rodziny Amiszów oskarżonej o zamordowanie swojego nieślubnego dziecka zaraz po jego urodzeniu. Sprawę dziewczyny z Pensylwanii przejmuje Ellie Ha... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
Betsy93
kultur-alnie
arwenka2222
zDEPPtana
Rebellish
sujeczka
majeczka_m
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!