Światła pochylenie Laura Whitcomb

Okładka Światła pochylenie
autor:
Laura Whitcomb
wydawnictwo:
Initium
data wydania:
2010
ISBN:
9788392732242

Opis

"Ktoś na mnie patrzył. To dość niezwykłe uczucie, kiedy jest się martwym..."Duch Helen przebywał właśnie w klasie angielskiego szkoły średniej, kiedy to poczuła - po raz pierwszy od 130 lat patrzyły na nią ludzkie oczy. Oczy należące do chłopca, który aż do tej chwili niczym szczególnym się nie wyróżniał. Równocześnie przerażona i zaintrygowana Helen zaczyna czuć, że coś ją do niego przyciąga. Fakt, że on przebywa w ciele, a ona nie, stanowi dla nich pierwsze wyzwanie. Walcząc o znalezienie drogi.. do bycia razem, odkrywają sekrety swojej własnej przeszłości jak również szczegóły z życia młodych ludzi, których ciała przejęli.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

A gdyby tak być niewidzialną? Początkowo myślę, że większość z nas miałaby wielką frajdę z podglądania swoich najbliższych. Tylko, co się dzieje w przypadku, gdy jesteśmy niewidoczni przez 130 lat? By znać odpowiedź na to pytanie wystarczy zapoznać się z historią Helen. Czytając tą powieść miał... więcej »
Czym jest umieranie a czym odchodzenie ? Umieramy w jednej chwili a odchodzić możemy całe życie. Po świecie chodzą ludzie-skorupy, których dusze już dawno odeszły a oni są tylko ciałami. A czego pragnie błąkająca się od lat po świecie dusza ? Pustego ciała tylko dla siebie. Helen Lamb od stu t... więcej »
"Światła pochylenie" jest książką opowiadającą o duszy, która od stu trzydziestu lat tuła się po świecie. Za żadne skarby świata nie może sobie przypomnieć chwili, w której umarła ani nawet jej przyczyny. Nie wie także dlaczego po śmierci nie trafiła do nieba, czy też do piekła. Przez cały czas g... więcej »
Tak, tak znowu miłość nie z tego świata. Ale co z tego? Jeśli ta powieść jest tak świetna, że naprawdę warto ją przeczytać. Poznajemy Helen, która jest Światłem i nie żyje od 130 lat. W celu uniknięcia pójścia do piekła, znajduje sobie co nowych gospodarzy, którym towarzyszy, aż po kres ich dni.... więcej »
Czy wierzycie w duchy? Co dzieje się z duszą człowieka po śmierci? Co sprawia, że jedni przechodzą tą magiczna granicę, a anni zostają uwięzieni na ziemi? I co czuje taki duch, który już od kilkudziesięciu lat wędruje po tym ziemskim padole? Helen umarła w wieku dwudziestu siedmiu lat. Niestet... więcej »
Od zawsze uwielbiałam strasznie historie oraz filmy o duchach, mimo, że wcale ich dużo nie znałam. Nigdy się czegoś takiego nie bałam, ale wyobrażenie jakie o nich miałam było dość straszne. "Światła pochylenie" Laury Whitcomb to moja pierwsza powieść o duchach, więc miałam co do niej troche obaw... więcej »
Czasami czujemy, że jest obok nas. Nie widzimy tej siły, która porusza naszą dłonią, aby wydobyć spod naszych palców najpiękniejsze słowa, ale wiemy, że ona jest. Spoglądamy na nią w całej jej okazałości, gdy dotyka naszych rąk, jakby sama kreśliła nimi te litery, które ukazują się w najpiękniejs... więcej »
Podobno nie należy oceniać książek po okładce, jak jednak tego dokonać, kiedy wydawnictwa niemalże prześcigają się w przyciąganiu potencjalnych czytelników pięknymi ilustracjami zdobiącymi poszczególne powieści? Odpowiedź jest prosta: nie da się. Po „Światła pochylenie” sięgnęłam właśnie z powod... więcej »
Światło… nosisz je w sobie… „Światła pochylenie” Laura Whitcomb wyd. Initium rok: 2010 str. 232 Ocena: 5/6 To miała być zwykła książka. Najzwyklejsza na świecie powieść paranormalna. Ona i on. Dwie zagubione w czasoprzestrzeni istoty, a w zasadzie ich dusze. Bez dojścia do świata Żywych... więcej »
Śmierć jest stałym elementem życia. Każdy, kto żyje, pewnego dnia zakończy swą ziemską wędrówkę i, jak wierzymy, rozpocznie nową formę istnienia. W zależności od tego jak postępowaliśmy czeka nas nagroda, albo kara, niebo lub piekło. Bohaterka debiutanckiej powieści Laury Whitcomb, chociaż nie pa... więcej »
Helen jest Światłem - istota, która musi odpokutować za grzechy swojej przeszłości - i nie żyje od 130 lat. Przez te lata Helen wiedzie życie ducha nawiedzającego Gospodarzy. Gdy jeden Gospodarz umiera, ona odnajduje drugiego. Jej obecnym Gospodarzem jest Brown, nauczyciel angielskiego w szkole ś... więcej »
"Ktoś na mnie patrzył. To dość niezwykłe uczucie, kiedy jest się martwym..." Zaintrygował mnie tytuł, zaintrygował mnie opis, zaintrygowała mnie okładka... i już wiedziałam, że koniecznie muszę sięgnąć po tę książkę. Pod wieloma względami nie żałuję, choć historia odbiegała od moich wyobraże... więcej »
„Biblioteka pachnie starymi książkami, tysiącem skórzanych drzwi do innych światów. Słyszę ciszę niczym umysł Boga. Czuję czyjąś obecność na pustym krześle obok. Bibliotekarz patrzy na mnie podejrzliwie. Biblioteka to święte miejsce, a ja siedzę ze świętym patronem czytelników. Pulsująca bogini ... więcej »
Przez wiele wieków ludzie zastanawiali się, czy istnieje coś poza granicami śmierci. Reinkarnacja, zmartwychwstanie lub odnalezienie drogi do raju, to tylko jedne z wielu teorii, które dały początek kulturze i religii. Amerykańska pisarka, a także nauczycielka Laura Whitcomb, w swojej debiutancki... więcej »
Dodali do kolekcji
zabierajsie
Roselle
Niji
Betsy93
Moira
rosamund
SleepingBeauty
Julianne
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!