Światła września Carlos Ruiz Zafón

Okładka Światła września
autor:
Carlos Ruiz Zafón
wydawnictwo:
Muza
data wydania:
2011
ISBN:
978-83-7495-994-0

Opis

Jest rok 1936, Simone Sauvelle po śmierci męża zostaje praktycznie bez środków do życia. Dzięki pomocy sąsiada udaje jej się dostać pracę jako ochmistrzyni normandzkiej rezydencji Lazarusa Janna, wynalazcy i właściciela fabryki zabawek. Pani Sauvelle wraz z dziećmi: 14-letnią Irene i młodszym Dorianem wyjeżdża do Normandii. Podczas pierwszej wizyty u gospodarza rodzina Sauvelle zostaje oprowadzone po części domu pełnego przedziwnych mechanicznych zabawek. Dowiaduje się również o dziwnej chorobie ..żony Lazarusa. Po pewnym czasie Irene zaprzyjaźnia się z Hannah, kucharką wynalazcy, dzięki której poznaje Ismaela. Kiedy Hannah zostaje odnaleziona martwa, Irene i Ismael postanawiają zgłębić tajemnicę jej śmierci. Aby tego dokonać, będą musieli rozwiązać szereg zagadek związanych z Lazarusem i jego żoną.

- okrutna tajemnica wspaniałej nadmorskiej rezydencji pełnej wielu ponurych wspomnień
- tajemniczy i groźny stwór zamieszkujący normandzki las Cavenmore
- tę powieść mógłby napisać młody Julian Carax, bohater Cienia wiatru

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Czasami odczuwam zagubienie, próbując odnaleźć coś wartego uwagi w bezkresnym morzu lektur. Jak tu trafić na ‘perłę’ pośród tych setek tysięcy rozmaitych fal…? Chyba najprościej jest zawitać do bezpiecznej przystani… Dla mnie taką przystanią jest Zafón. Czytelniczą przygodę z jego twórczością... więcej »
Powieścią Światła września zakończyłam swoją przygodę z trylogią Carlosa Ruiza Zafona. Po raz kolejny w jego świecie czułam się doskonale, dałam się pochłonąć magii, pozwoliłam sobie na powrót do lat młodzieńczych. Akcja rozgrywa się w na Wybrzeżach Normandii w 1936 r. Simone Sauvelle wraz ... więcej »
Tym razem Zafón przenosi nas do roku 1936. Poznajemy Simone Sauvelle, której mąż po kilku miesiącach zmagań z chorobą umiera, zostawiając żonę z długami i dwójką dzieci, Irené i Dorianem. Nieoczekiwanie kobieta dostaje bardzo atrakcyjną ofertę pracy w małym miasteczku Błękitna Zatoka, położonym ... więcej »
Carlos Ruiz Zafon zyskał światowy rozgłos dzięki bestsellerom "Cień wiatru" i "Gra anioła", wydanym w Polsce nakładem wydawnictwa Muza SA. Debiutował w 1993 powieścią "Książę Mgły", wyróżnioną Nagrodą Edebe. W 1994 ukazał się "Pałac Północy", który od momentu wydania w Polsce znajduje się w czołó... więcej »
Carlos Ruiz Zafón jest jednym z najbardziej poczytnych współczesnych pisarzy. Każda jego książka pozwala milionom czytelnikom przenieść się w pełen tajemnic świat XX wieku. Wszystkie książki Zafóna, które czytałam bardzo mi się podobały i z wielkim zapałem sięgnęłam po ,,Światła września”. Si... więcej »
...
Recenzent: sabinka.t1
Carlos Ruiz Zafon to pisarz znany na całym świecie. Zyskał rozgłos dzięki powieściom "Cień wiatru" oraz "Gra anioła". Miałam ogromną przyjemność zapoznać się z powieścią "Cień wiatru". Zauroczyła mnie sama treść powieści, jednak nie byłoby tak bez świetnego stylu autora. Z wielkim zapałem zabrała... więcej »
Jest mi niezmiernie przykro to mówić ale ''Światła września'' to była moja pierwsza książka wybitnego i popularnego autora C.R Zafón'a. Bardzo często odwiedzam bibliotekę, a jeszcze częściej spotykam się z powieściami tego autora. Jakoś nigdy nie miałam czasu by zapoznać się z jego twórczością. A... więcej »
W cieniu zaklęty „Światła września” Carlos Ruiz Zafón wyd. Muza rok: 2011 str. 256 Ocena: 5/6 Choć Światła września dotarły do mnie dobrze ponad miesiąc temu, to za lekturę tej powieści zabrałam się dopiero teraz. Powód był prosty – oczekiwałam na wydanie audiobooka oraz na jego dostar... więcej »
Lektura kolejnej powieści pana Zafona zakończona a ja czuję zarówno satysfakcję, jak i niedosyt. Tak to już ze mną jest w zetknięciu z książkami, na które długo czekam. Najpierw się wokół nich czaję i odkładam moment rozpoczęcia czytania, potem czytam i nie mogę się od lektury oderwać, a potem cz... więcej »
Światła września to już trzecia odsłona serii książek Carlosa R. Zafona, przeznaczonej dla nieco młodszej grupy odbiorców. Podobnie jak w poprzednich tomach, również i tym razem jej główni bohaterowie to dwójka nastolatków. Irene i Dorian są rodzeństwem, które wraz z matką wprowadza się do sta... więcej »
„(...) w prawdziwym życiu, w odróżnieniu od fikcji, nic nie jest tym, czym się wydaje.”* Czasem gdy już nie ma nadziei pojawia się światełko w tunelu, a wtedy bez namysłu z niego korzystamy nie zastanawiając się nad konsekwencjami, nie dziwimy się niczemu, aby tylko przetrwać. Tylko czy czas... więcej »
Nadzieja umiera ostatnia… Nie powinniśmy porzucać jej. Przecież w każdej chwili może się okazać, że dzięki niej coś nam się udaje. Jednak nawet z nią trzeba obchodzić się ostrożnie. Bo nigdy nic nie wiadomo… Akcja powieści rozgrywa się w latach 30 – tych XX wieku we Francji. Simon i jej dzie... więcej »
Carlos Ruiz Zafón to znany hiszpański pisarz, którego powieści znane są na całym świecie. Jedną z jego najpopularniejszych książek jest "Cień wiatru", którą miałam okazję przeczytać. Po pierwszym spotkaniu z autorem byłam zachwycona jego lekkością języka oraz całokształtem powieści. Historia ... więcej »
Carlos Ruiz Zafon jest jednym z moich ulubionych pisarzy. Stał się nim dzięki powieści „Cień wiatru”, książki, którą czytałam już jakiś czas temu, a która była niewątpliwie bestsellerem nie tylko w naszym kraju. „Światła września” to jedna z najnowszych powieści Zafona, wydanych w Polsce, chociaż... więcej »
W twórczości Carlosa Ruiza Zafona zakochałam się już od pierwszej książki jego autorstwa, która wpadła mi w ręce. Światła września to kolejna powieść skierowana do młodych czytelników. Wraz z bohaterami książki przenosimy się do roku 1936. Simone matka dwójki dzieci - Irene i Doriana straciła męż... więcej »
Mistrz Zafon
Recenzent: nenya89
Zafon to jedna z moich największych miłości literackich. Jego książki są dla mnie pozycjami obowiązkowymi i już zacieram ręce na myśl o "Więźniu nieba". "Światła września" to (jeszcze) najnowsze dzieło Zafona. Jest to kolejna książka z serii dla młodzieży, opatrzona przez moją bibliotekę etykiet... więcej »
Groza po raz kolejny wędruje po świecie, tym razem za dom obrała sobie Normandię... “Światła września” to co prawda jedna z wcześniejszych książek Zafóna, jednak na jej polskie tłumaczenie trzeba było poczekać nieco dłużej. Pomimo, że zaliczana jest do literatury młodzieżowej, z pewnością ucie... więcej »
Carlos Ruiz Zafon należy do moich ulubionych autorów - takich, po których książki sięgam dosłownie w ciemno wiedząc, że mnie nie zawiodą. Z twórczością pana Zafona spotkałam się po raz pierwszy podczas lektury "Cienia wiatru" - książki pełnej magi, która oczarowała mnie od pierwszej strony. Od ta... więcej »
Zafon zauroczył mnie umiejętnością tworzenia niezwykłego świata w świecie rzeczywistym. "Cień wiatru" i "Gra anioła" to majstersztyki, nieprzewidywalne, zaskakujące i trzymające do końca w napięciu. Być może przyzwyczajona do tego typu formuły, "Światła września" nie zrobiły na mnie już takiego w... więcej »
Przenieśmy się na chwilę do Francji, dokładnie do roku 1936. Trafiamy do domku rodziny Sauvelle, w dość smutnym momencie, a mianowicie w chwili śmierci Armanda Sauvelle, który pozostawił żonę z dwójką dzieci wraz z masą długów. Mają bardzo trudną sytuację finansową, ledwie starcza im pieniędzy na... więcej »
Po niezbyt szczęśliwym wydarzeniu, które nastąpiło w twojej rodzinie, po roku pełnym głodu, bólu, smutku - przeprowadzasz się gdzieś, gdzie twoje troski mogą odejść a szczęście może ponowie cię odwiedzić. Nie wahasz się ani chwili. Jedziesz tam. Tylko czy na pewno spotka cię szczęście? Czy mroczn... więcej »
"-Światła września - odpowiedział Ismael, kiedy zaczęli opływać cypel. - Legenda, powiedzmy, że to legenda, głosi, iż wiele lat temu, pod koniec lata, kiedy odbywała się doroczna, kończąca sezon maskarada, ludzie ujrzeli kobietę w przebraniu, która wsiadła w porcie na jacht i odbiła od brzegu. Ni... więcej »
Carlos Ruiz Zafon jest pisarzem znanym głównie za sprawą "Cienia wiatru", który uchodzi za jego najlepszą powieść. Tej książki jednak nie czytałam, ponieważ nie chce patrzeć na pozostałe dzieła tego autora poprzez jej pryzmat. Na pierwszy ogień poszła "Marina", która chwyciła mnie za serce. W na... więcej »
Historia pełna cieni
Recenzent: Gooszka
Dziś skończyłam czytać ostatnie strony dosyć krótkiej powieści Carlosa Ruiza Zafóna, autora znanego między innymi z jego dzieł, takich jak „Gra Anioła”, czy „Cień Wiatru”. Pisarz jest Hiszpanem, ale mieszka w Los Angeles. Wydał cztery powieści dla młodzieży, po czym kolejne książki zaczął kiero... więcej »
Książka Zafóna to dowód na to, że można napisać ciekawą powieść YA bez zbędnej tandety, infantylnych i nijakich bohaterów, a historia nie musi się ograniczać tylko do nieszczęśliwej czy trudnej miłości głównych bohaterów. Poza tym pisarz udowadnia, że można opisać to uczucie z lekkością i realizm... więcej »
Dodali do kolekcji
paulasanz
Cassiel96
nindza
Jill
Sallymy
winterolmostover
marthaa
allisonluthor
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!