Syrena Tricia Rayburn

Okładka Syrena
autor:
Tricia Rayburn
wydawnictwo:
data wydania:
2011

Opis

Dla Vanessy i Justine Sands miały to być zwyczajne wakacje w miasteczku Winter Harbor, w gronie starych przyjaciół. Jednak kiedy Justine, po wielkiej rodzinnej kłótni, wybiera się nad urwisko, by poskakać do wody, a nazajutrz fale wyrzucają jej ciało na brzeg, Vanessa nie ma wątpliwości, że to coś więcej niż nieszczęśliwy wypadek. Nagle całe nadbrzeżne miasteczko wpada w popłoch, kiedy rozgrywa się seria ponurych związanych z wodą zdarzeń – fale wyrzucają na brzeg ciała mężczyzn z twarzami zastyg..łymi w szerokim uśmiechu… Czy to, co odkryje Vanessa, może oznaczać koniec jej wakacyjnej miłości, a nawet życia, takiego, jakie znała dotychczas?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Vanessa i Justine Sands co roku spędzają wakacje w nadmorskim miasteczku Winter Harbor. To lato nie miało być w niczym inne od poprzednich. Justine zaczyna od jesieni studia na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju. Jest piękna, zabawa a przede wszystkim odważna. Sporty ekstremalne to... więcej »
,,Syrena"
Recenzent: Sihhinne
Wątek syren w książkach o tematyce paranormal romance jest bardzo rzadko spotykany. Nigdy nie lubiłam tych istot i nigdy ich nie polubię, to jest pewne. Ale książka Tricii Rayburn nie zniechęciła mnie, a nawet mi się spodobała! Dla Vanessy i Justine Sands miały to być zwyczajne wakacje w miast... więcej »
Okładka „Syreny” jeszcze przed premierą wywołała we mnie ogromną chęć jak najszybszego przeczytania tej lektury. Opis był bardzo interesujący, ponieważ po raz pierwszy spotykam się z wątkiem o syrenach. Postanowiłam kupić tę książkę i muszę powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych książek jakie... więcej »
„Syrena” Tricia Rayburn wyd. Dolnośląskie rok: 2011 str. 359 Ocena: 5/6 Muszę to przyznać otwarcie. Uwielbiam książki paranormalne. Sama nie wiem, co mnie do nich ciągnie, ale gdy tylko widzę kolejną pozycję na rynku wydawniczym wprost nie potrafię się powstrzymać. Muszę ją mieć. Muszę prz... więcej »
Syrena
Recenzent: tristezza
"Przyciąga jak syreni śpiew" Tricia Rayburn swoją pierwszą książkę napisała jeszcze jako nastolatka. Dziś jest uznaną autorką powieści dla młodzieży. "Syrena" to pierwsza część jej wspaniale zapowiadającej się romantycznej serii z wątkiem kryminalnym. Pomimo strachu przed stworzeniami z głęb... więcej »
To miały być kolejne zwyczaje wakacje spędzone w ich nadmorskim domku letniskowym... Ci sami przyjaciele, te same miejsca do odwiedzenia... Nic... zupełnie nic, nie zapowiadało tragedii jaka miała się wydarzyć w życiu sióstr Sands. Vanessa nie potrafi pogodzić się z niespodziewaną śmiercią s... więcej »
„Syrena” Tricii Rayburn to pierwsza w naszym kraju książka z paranormalnego gatunku, w której syreny odgrywają główną rolę. Jako pierwsza taka na rynku powinna nas w jakiś sposób nastawić do owych mitycznych stworzeń – pozytywnie, lub negatywnie. Ja wcześniej miałam okazję przeczytać późnie... więcej »
Vanessa z pewnością nigdy nie zdoła usunąć z pamięci wydarzeń, które miały miejsce w tegoroczne wakacje. Kto bowiem zapomniałby o czasie, w którym stracił najważniejszą dla siebie osobę? Gdy siostra głównej bohaterki zeskakuje z klifu wprost w mroczne głębiny oceanu, Vanessa traci nie tylko n... więcej »
Syrena
Recenzent: Kala95
Tricia Rayburn napisała swoją pierwszą powieść jeszcze jako nastolatka, dziś jest natomiast uznaną autorką literatury młodzieżowej. "Syrena" stanowi pierwszą część romantycznej serii z wątkiem kryminalnym w tle. Mimo lęku przed stworzeniami z głębin, Tricia wciąż kocha woda i dlatego też zamieszk... więcej »
Wakacje jak każde inne. W jednej chwili zamieniają się w koszmar. Vanessa i Justine Sands wraz z rodzicami jak co roku spędzają je w domku nad jeziorem. Nie dzieje się nic nadzwyczajnego dopóki pewnego wieczora Justine nie udaje się skoczyć do oceanu z pobliskiego urwiska. Nic wielkiego, robi... więcej »
Wampiry, wilkołaki, kosmici czy zmiennokształtni, to nie są dla nas obce stworzenia. Ciągle o nich czytamy, są coraz to nowsze historie, typu: "Zmierzch", "Intruz". To są tematy teraz bardzo popularne i często się z nimi spotykamy. Ale co gdyby było coś nowego? Syrena jest właśnie czymś takim. ... więcej »
Tajemnicza, romantyczna, pełna grozy Jak co roku Vanessa wraz z siostrą Justine i rodzicami pojechała na wakacje do miasteczka Winter Harbor. Mają tam swój własny domek, do którego każdego lata przybywają. Siostry już od dawna przyjaźnią się z miejscowymi chłopakami, na których zawsze mogą lic... więcej »
Wszędzie roi się od pozytywnych recenzji ,,Syreny” , same ochy i achy! Praktycznie żadnych krytycznych opinii. Niestety mnie książka nie spodobała się tak bardzo jak większości czytelników. Fatalny język, banalna fabuła i wiele innych wad, których wymienianie znudziłoby mnie, i was. Autorka... więcej »
Znaleźć oryginalny i ciekawy paranormal romance, to jak szukanie igły w stogu siana - tylko najwytrwalszym uda się to osiągnąć. Cieszę się, że ten gatunek należy do moich ulubionych, a jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że udało mi się trafić na "Syrenę" pani Rayburn, gdyż jest to przysłowiowa ig... więcej »
Skuszona pozytywnymi recenzjami „Syreny”, sięgnęłam po nią i ja. Książka zapowiadała się nieźle. Ciekawa fabuła, pomysł wnoszący do literatury odrobinę świeżości, ale… Może zacznę od początku. Vanessa i jej rok starsza siostra Justine, wraz z rodzicami co roku spędzają wakacje w domku letnisko... więcej »
Syrena
Recenzent: Trinity801
Syreny większość z nas zna głównie z bajek dla dzieci, jako sympatyczne, piękne istoty z rybimi ogonami. Niestety, jako przyjazne i miłe, są one przedstawiane chyba tylko w bajkach i kreskówkach. Bowiem w mitologii greckiej syreny to pół-kobiety, pół-ptaki, co może dziwić, bo wszyscy kojarzą te s... więcej »
Syrena jest pierwszą częścią nowej serii o paranormalnej historii Tricii Rayburn. Nie wiem ile będzie części, ale prawdopodobnie będzie to trylogia. I dobrze. Bo pierwsza część totalnie mnie zachwyciła. Muszę przyznać, że już pierwsze strony pokazały mi, że nie będę się nudzić. I wiecie co? Nie b... więcej »
Wakacje to czas wolności. Piękne, słoneczne dni spędzone z przyjaciółmi. Kto z nas nie oczekuje tego gorącego okresu? Świadomie czy nie, oczekujemy na okres sielanki, w szczególności, kiedy mamy dopiero paręnaście lat.. Vannessa Sands wraz ze swoją siostrą- Justine oraz z rodzicami jak co roku s... więcej »
„Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." ~Albert Einstein Dwie nastoletnie siostry - Justin i Vanessa co roku spędzają wakacje w domku w małym miasteczku Winter Harbor. Przyjaźnią się z Simonem i Calebem, ich sąsiad... więcej »
"Syrena"
Recenzent: natkawes
Od dłuższego czasu miałam ochotę na dobrą, trzymającą w napięciu książkę, która będzie z gatunku paranormal romance. Biorąc do rąk „Syrenę” miałam nadzieję, że właśnie taka będzie. Na szczęście się nie zawiodłam. Siostry Vanessa i Justine Sands były na wakacjach w miasteczku Winter Harbor. T... więcej »
Do tej pory Alberto – który śledzi dość dokładnie książkowe fantastyczne nowości i orientuje się też mniej więcej w literaturze młodzieżowej, zawierającej pewne fantastyczne elementy – był głęboko przekonany, że wszystkie fantastyczne stworzenia, zwłaszcza wampiry i wilkołaki, zostały już tak moc... więcej »
Letni wyjazd do domku nad jeziorem w prowincjonalnej miejscowości Winter Harbor miał być dla Vanessy Sands i jej starszej siostry okazją do błogiego lenistwa i beztroskiej zabawy z przyjaciółmi. Wymarzone wakacje jednak szybko zamieniają się w koszmar, gdy martwe ciało Justine zostaje wyłowione ... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje Gdy Justine Sands umiera po skoku z urwiska Chione, morze zaczyna wyrzucać ciała mężczyzn z uśmiechami zastygłymi na twarzy. Całe miasteczko Winter Harbor pogrąża się w strachu. Pogoda jest niespodziewana, a niektóre zjawiska niewytłum... więcej »
Tajemnice syren
Recenzent: Antyska
Znacie mity o syrenach? A może oglądaliście słynną syrenkę Ariel? Na pewno na wyraz "syrena" w głowie pojawiają się Wam obrazy nieziemskich istot mieszkających w dnach oceanów z rybim ogonem. Ale czy te istoty tak naprawdę wyglądają? Czy istnieją? A co powiecie na to, że syreny mogą żyć i na lądz... więcej »
Syrena
Recenzent: tala86
O syrenach słyszał chyba każdy. Ich wyobrażenie zmieniało się wraz z epokami, w których pojawiały się jako element różnorakich historii. Jednak w naszych czasach uklarowało się, że syrena to piękna dziewczyna kochająca wszystkie stworzenia, pomagająca ludziom w tajemnicy i mogąca zakochać się w p... więcej »
Syrena
Recenzent: Cassiel96
„-Kiedy się kocha tak bardzo - powiedział, obejmując mnie w pasie i delikatnie przyciągając do siebie - zrobi się wszystko, żeby zapewnić tej osobie bezpieczeństwo. Zrobi się wszystko, żeby zadbać o to, by była szczęśliwa.” Vanessa i Justine mają spędzić najlepsze wakacje w swoim życiu w mias... więcej »
Siostry - Vanessa i Justine, spędzają wakacje wraz z rodzicami w Winter Harobor. W trakcie rodzinnej kłótni zdenerwowana Justine wbiega z domu i udaje się nad urwisko, gdzie często spędzała czas z przyjaciółmi. Niebawem fale wyrzucają na brzeg jej ciało. Nie jest ona jednak jedyną ofiarą znalezio... więcej »
W morskiej toni
Recenzent: Tali
Od dawna chciałam sięgnąć po książkę z gatunku paranormal romance. Więc jak tylko była sposobność kupiłam książkę Syrenę. Tajemniczy opis i okładka czynią książki wielki plus. Miały być to normalne wakacje dla dwóch sióstr Vanessy i Justine. Jednak radość wakacyjnych dni przyćmiewa śmierć Justin... więcej »
Bywa tak, że nawet największemu molowi książkowemu najzwyczajniej w świecie nie chce się czytać. Wystarczy zrazić się tylko jedną książką i już następuje zahamowanie na jakiś tydzień. Lecz wtedy wystarczy, choćby od niechcenia, wziąć do ręki kolejną - przyciągającą już samą okładką - książkę, od... więcej »
Syrena
Recenzent: Suza
Po sprzeczce z matką Justine wychodzi z rodzinnego domu w Winter Harbour i już nie wraca. Wkrótce zostaje odnaleziona martwa. Powszechnie uważa się, że skoczyła z klifu pomimo szalejącej burzy, a silny prąd nie pozwolił jej wypłynąć. A jednak Vanessa nie potrafi się pogodzić z tą wersją wydarzeń,... więcej »
Vanessa i Justine Sands są siostrami i wiedzą, że zawsze mogą nawzajem na sobie polegać. Jak co roku wybierają się na wakacje w małej mieścinie Winter Harbor. Nic jednak nie zapowiadało tego, co się wydarzyło... Justine skacze z urwiska, a następnego dnia fale wyrzucają jej ciało na brzeg. Vaness... więcej »
Dodali do kolekcji
marr93
Sallymy
melve
iziu08
Kobaltowa
xIHateThisShitx
cassandra9891
Lexi
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!