Syrenka Camilla Läckberg

Okładka Syrenka
autor:
Camilla Läckberg
wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
2011
ISBN:
9788375543100

Opis

Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbacka!

W Fjällbacka w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Mimo wysiłków Patrika Hedströma i jego kolegów z komisariatu w Tanumshede, nikt nie wie, czy zaginiony żyje, czy nie. Cztery miesiące później zostają odnalezione jego zwłoki zamrożone w lodzie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy jeden ze znajomych zmarłego - pisarz Christian Thydell - nagle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Christian, który lada chwila ma odnieść suk..ces dzięki swej nowej powieści „Syrenka", dostaje kolejną pogróżkę podczas przyjęcia z okazji debiutu książki. Załamuje się i pokazuje listy Erice Falck, która pomagała mu przy pisaniu powieści. Christian próbuje bagatelizować problem i nie chce kontaktować się z policją, ale Erika wsuwa jeden z listów do torebki i pokazuje go Patrikowi. Od dawna podejrzewała, że Christiana coś gryzie i martwi się, że coś może mu się stać. Patrik dostrzega zaś, w jakim niebezpieczeństwie jest Christian. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a tropy prowadzą w przeszłość...

Syrenka (Sjöjungfrun) to szósta książka w niezwykle popularnej serii Camilli Läckberg o Patricku Hedströmie i Erice Falck z miejscowości Fjällbacka. Do tej pory sprzedało się 2 mln książek z tej serii, a w 2006 r. Camilla otrzymała nagrodę Literatury Popularnej.
Po sukcesie poprzednich powieści Camilli Läckberg jej "Syrenka" stała się z miejsca przebojem lata. Wydana w maju 2008 r. książka już w czerwcu i w lipcu weszła na pierwsze miejsce szwedzkiej listy bestsellerów. Książka sprzedała się w około 500 tys. egzemplarzy, a dzięki emocjonującemu zakończeniu Camilla sprawiła, że czytelnicy zapamiętają tę lekturę na długo.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Jak zwykle, sięgając po książkę Camilli Lackberg liczyłam na mocne wrażenia i, jak zwykle, nie rozczarowałam się ! Tym razem Patrik Hedstom i jego ekipa z komisariatu zajmują się tajemniczym zaginięciem mężczyzny oraz tajemniczymi listami. Jak zwykle swoje dochodzenie próbuje przeprowadzać nie... więcej »
Syrenka
Recenzent: Lena173
Camilla Lackberg jest szwedzką pisarką powieści kryminalnych, która z wykształcenia jest ekonomistką. Uznawana jest ona za mistrzynię skandynawskiej literatury, a w 2010 roku znalazła się w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się autorów w Europie. Co skłoniło mnie do zapoznania się z twó... więcej »
Szwedzka pisarka Camilla Lackberg, znana jest przede wszystkim z cyklu kryminalnego, w którym akcja rozgrywa się w małym, nadmorskim miasteczku Fjallbacka. Za mną już pięć tomów a dziś nadszedł czas na część szóstą, czyli „Syrenkę”. Cóż takiego tym razem przyszykowała nam autorka? Kilka słów ... więcej »
Dodali do kolekcji
kejti1
Ciamciaramcia
tilana
markietanka
magbeth
kasandra
secretelle
sylwiiii
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!