Szczęściara Alice Sebold

Okładka Szczęściara
autor:
Alice Sebold
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2006
ISBN:
9781373590992

Opis

Historia brutalnego gwałtu, jakiego ofiarą padła w wieku osiemnastu lat autorka książki, Alice Sebold, będąc studentką Uniwersytetu Syracuse. Opowieść o tym, jak z trudem budowała nowe życie, jak dzięki niezwykłemu hartowi ducha, uporowi i zawziętości udało się jej przetrwać załamanie psychiczne oraz doprowadzić do ujęcia i skazania na wieloletnie więzienie sprawcy gwałtu. Skutki dramatycznych przejść trwały przeszło 10 lat. Alice przezwycięża je dzięki kontaktowi z innymi poszkodowanymi oraz opu..blikowaniu wyznania w "The New York Times Magazine".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Szczęściara
Recenzent: Martaoboe
Historia brutalnego gwałtu, jakiego ofiarą padła w wieku osiemnastu lat autorka książki, Alice Sebold, będąc studentką Uniwersytetu Syracuse. Opowieść o tym, jak z trudem budowała nowe życie, jak dzięki niezwykłemu hartowi ducha, uporowi i zawziętości udało się jej przetrwać załamanie psychiczne ... więcej »
Debiutancka powieść Sebold "Nostalgia anioła" porusza temat gwałtu nie bez powodu – autorka w młodości sama padła ofiarą takiego ataku. W swojej kolejnej powieści, „Szczęściara”, zdaje relację z tego wydarzenia i swoich dalszych losów. Autobiograficzna powieść Sebold zbudowana jest na podobnej za... więcej »
Każdy z nas pragnie być szczęśliwy. To błahe marzenie dotyka każdego z nas. Zanim jednak zaczniemy jego szukać musimy zadać sobie ważne pytanie. Czym dla mnie jest szczęście? Dla jednego to rodzina, dzieci, kochający mąż/ żona. Dla innych ważne są dobra materialne, które dają im radość. Czy ja je... więcej »
Zacznę może od tego, że szczerze podziwiam Alice Sebold za jej odwagę. Tak, trzeba mieć wielką odwagę i siłę, by przyznać się publicznie do tego, że było się zgwałconym. Trzeba mieć odwagę, by z taką dokładnością opowiadać o najbardziej intymnych szczegółach sytuacji, w której samemu jest się ofi... więcej »
Alice Sebold nie bawi się w delikatność i subtelność. Czytam pierwsze strony „Szczęściary” z bólem serca. Moje gardło się zaciska, pod powiekami czuję piaskową suchość, która zwiastuje łzy, mięśnie brzucha napinają się jakby w oczekiwaniu na cios. Pisarka rozpoczyna mocno i brutalnie, bez owija... więcej »
Dodali do kolekcji
m.kwiatkowska
bastet
FreeSoul
Anuszka
Julianne
CupOfLove
panika0
Offca
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!