Szepty zmarłych

Okładka Szepty zmarłych
autorzy:
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2011
ISBN:
9788324139620

Opis

,,Skóra. Największy ludzki organ i najbardziej niedoceniony. To łącznik naszych zmysłów ze światem zewnętrznym, bariera, na której kończy się nasza indywidualność, nasze ja. I nawet po śmierci coś z tej indywidualności pozostaje. Tym razem ona przemówi, bo nawet martwa i odrzucona, skóra nadal zachowuje ślady swojego dawnego ja. Nawet teraz może mieć swoją historię do opowiedzenia i tajemnice do ukrycia. Jeśli tylko umiesz patrzeć''. A doktor David Hunter umie skłonić zmarłych do zwierzeń. David ..Hunter, który wie o śmierci wszystko - w niespełna rok po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem - wraca tam, gdzie uczył się zawodu. Tam, gdzie ""wszędzie wokoło leżały ludzkie ciała w różnym stadium rozkładu"", a ""wielkie czarne litery na bramie informowały, że to Ośrodek Badań Antropologicznych, lepiej znany pod inną, mniej urzędową nazwą.Trupia Farma''. Tam doktor Hunter ma nadzieję odzyskać wiarę w siebie i znowu ""skłonić zmarłych do zwierzeń"". Tam na prośbę swego mentora rozpoczyna dochodzenie w sprawie makabrycznego morderstwa. Dochodzenie, w którym będzie musiał wysłuchać najbardziej przerażających szeptów zmarłych. W miejscu jeszcze straszliwszym i bardziej nieludzkim niż Trupia Farma.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Szepty zmarłych" Simona Becketta to kontynuacja "Chemii Śmierci" i "Zapisane w kościach" - doskonałych w swym gatunku thrillerów. Książka ta to ciąg dalszy losów antropologa sądowego Davida Huntera , który wracając do siebie po ostatnich przejściach wraca do punktu wyjścia - Ośrodka Badań Antro... więcej »
Przygodę z tym pisarzem zaczęłam już jakiś czas temu dzięki mojej kumpeli, która łaskawie udostępniła mi pierwszą książkę i tak się zaczeło... "Szepty zmarłych" przeczytałam dość szybko, bo niemal zaraz po lekturze drugiej części i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jest tomój ulubiony tom, ... więcej »
Książka bardzo długo leżała u mnie na półce. W końcu ją przeczytałam. Kupiłam ją strasznie dawno, na większych zakupach książkowych i w sumie dorwałam ją już przy samej kasie, bo przyciągnął mnie tytuł. Nie pamiętam nawet, czy czytałam opis. W każdym bądź razie później przeleżała na półce spory k... więcej »
Simon Beckett to brytyjski dziennikarz i pisarz. Publikował m.in. w „The Times”, „The Independent on Sunday”, „The Daily Telegraph” i „The Observer”. Był już wcześniej autorem kilku powieści i nowel kryminalnych, jednakże większy rozgłos zyskał dopiero po wydaniu w 2006 powieści Chemia śmierci z... więcej »
"Widziałem ludzkie zwłoki w najrozmaitszym stanie. Wiedziałem, jak bardzo śmierdzą różne etapy rozkładu, i nawet potrafiłem je rozróżnić. Miałem do czynienia z ciałami spalonymi do kości albo zmienionymi w mydlany śluz po tygodniach leżenia w wodzie. Widok nigdy nie był przyjemny, ale to stanowił... więcej »
szepty zmarłych...
Recenzent: Rudzielczyk
Simon Beckett... To jeden z moich ulubionych autorów. Miano to otrzymał już po swojej pierwszej książce, która trafiła w moje ręce. A kolejnymi powieściami, upewnia mnie tylko w przekonaniu, że zasługuje na ten tytuł... "Szepty zmarłych" to trzecia część przygód wybitnego antropologa sądowe... więcej »
Jest to trzecia część cyklu - tak, zacząłem czytać od końca - po "Chemii śmierci" i "Zapisane w kościach". Amerykański Ośrodek Badań Antropologicznych w Tennessee jest miejscem, w którym bada się ludzkie zwłoki. Inaczej nazywany jest "Trupią farmą". Do niniejszego ośrodka przyjeżdża na zaproszeni... więcej »
Dodali do kolekcji
kotomi
zaczarowana24
Nancy
sania
boonia
sujeczka
fanabanana
couleur
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!