Szósta klepka Małgorzata Musierowicz

Okładka Szósta klepka
autor:
Małgorzata Musierowicz
wydawnictwo:
Akapit Press
data wydania:
2010
ISBN:
9788362199082

Opis

Świat widziany oczami zakompleksionej nastolatki wcale nie jest różowy. Cesia Żak, młoda, pogodna dziewczyna mieszkająca wraz z rodziną w żółtym domku z wieżyczką na co dzień zmierza się z kłopotami różnego rodzaju. Piękna starsza siostra przypawia ją o komleksy, w szkole musi znosić gbura Jerzego, maleńkie dziecko krzyczy tuż za ścianą, a pralka znów zalała sąsiadów z dołu... Na dodatek, kiedy tylko pojawia się problem, rodzina szturmem biegnie do Cesi po pomoc. Dziewczyna postanawia zaprotestow..ać. W jaki sposób to uczyni? Czy rodzina ją zrozumie i doceni? Czy Cesia znajdzie w końcu miłość?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt polska
  Szósta klepka
  Recenzent: Hayley
  Nie wiem dlaczego, ale zawsze odwlekałam momentu, w którym sięgnę po tą książkę. Mimo, że jest to pierwsza powieści z serii Jezycjada, to ja przeczytałam ją po skończeniu ostatniej jak dotąd wydanej książki, czyli "Sprężyny". Moimi głównymi motywami , które mną kierowały był z pewnością fakt, że... więcej »
  wspomnienie
  Recenzent: atenka72
  Nie mam już nastu lat, ale nadal, gdy mi smutno, gdy problemy dorosłego życia przytłaczają, gdy tęsknię za moją beztroską młodością, biorę z półki "Szóstą klepkę" .... i od razu uśmiech mi wraca, Książka M. Musierowicz opowiada o zwykłych sprawach dnia codziennego młodych ludzi, w świecie któreg... więcej »
  "Szósta klepka" to pierwszy tom z serii Jeżycjady opowiadający o losach i perypetiach rodziny Żaków. W ich mieszkanku możemy spotkać Celestynę, jej siostrę Julię, ich mamę, tatę, ciocię Wiesię, kuzyna Bobcia oraz najstarszego z rodziny dziadka. Główna bohaterka Cesia czuje się osamotniona. Nie ma... więcej »
  O Małgorzacie Musierowicz i jej Jeżycjadzie słyszał już chyba każdy. Ta popularna wśród nastolatków (i nie tylko!) seria powieści obyczajowych liczy obecnie dziewiętnaście tytułów (początkiem października 2012 miała miejsce premiera "McDusi"), dwudziesta książka (Wnuczka do orzechów) jest w przyg... więcej »
  Celestyna Żak nie ma łatwego życia. Jest nieśmiała i cicha, brak jej pewności siebie i nie potrafi znaleźć sobie przyjaciółki. A kiedy już udaje jej się ową znaleźć, rodzina robi jej wstyd na każdym kroku. Do tego nauczyciel każe Cesi ją uczyć, a ta nie ma na to ochoty i w żaden sposób nie da się... więcej »
  Małgorzata Musierowicz jest dla mnie autorką szczególną, bo silnie uzależniającą. Pierwszą swoją przygodę z jej twórczością zaliczyłam w początkowych miesiącach gimnazjum, a potem już poszło z górki. Nie zajmują mnie jej książki dla dzieci, nie obchodzą nagrody ani słynny brat. Liczy się tylko Je... więcej »
  Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz to już klasyka polskiej literatury dla dzieci i młodzieży. Oczywiście, nie tylko. Znam osobiście mnóstwo dorosłych osób, które serię uwielbiają. Pamiętam, że parę lat temu koleżanka poleciła mi „Szóstą klepkę”. Zaczęłam ją czytać, lecz szybko zrezygnowałam. Byłam ... więcej »
  Wydawałoby się, że nie ma dziś literackiego amatora, który nie czytałby słynnej Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, bowiem jest to autorka wielu poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży, która zyskała sobie ogromną sympatię czytelników rozsianych po różnych zakątkach kraju. A jednak, ze wstydem (... więcej »
  Stworzonej przez panią Małgorzatę Musierowicz "Jeżycjady" raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Bawiła i nadal bawi kolejne pokolenia, nawet te które otacza zupełnie inna rzeczywistość niż wszechobecny PRL w tej serii. Do cyklu o losach mieszkańców osiedla Jeżyce próbowałam się przekonać kilka l... więcej »
  Dodali do kolekcji
  ibzik
  gosiaw
  Kasia1382
  Nocena
  pauleena
  Lilia
  oshin
  pawelx321
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!