Sztuka Życia, Nowe Życie

Andzej Sinkevic
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Sztuka Życia, Nowe Życie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ta książka powstała po to, by ułatwić nasze życie, poprawić jego jakość, dać nam poczucie swobody i satysfakcji, nauczyć realizować nasze pragnienia, pomóc w uzyskaniu szacunku do siebie. To przygoda, wyzwanie i lekcja, które mogą na zawsze zmienić życie człowieka. Książka stanowi zbiór zasad, które autor spisał w oparciu o doświadczenie swojego życia, jego wzlotów i upadków. Rozkrywa ona naturę ludzkiej psychiki i zamysł samego życia. Książka w nowej odsłonie przedstawia znaczenie i rolę naszych emocji, pragnień i myśli oraz jak świadomie lub nieświadomie używamy je, by tworzyć nasze codzienne życie. Pokazuje przyczyny nieprzychylnych sytuacji, tłumaczy jak zachować pozytywny nastrój i realizować nasze zamierzenia. To książka o tym, co ważne jest w życiu – o szacunku człowieka do samego siebie, o wielkiej przyjaźni do własnej osoby i swojego życia. Poczucie wartości, to nie abstrakcyjna idea, lecz najważniejsza zmienna w równaniu naszego życia, która decyduje o jakości życia każdego z nas. Poczucie własnej wartości, to suma naszych dojrzałych cech, to rdzeń i sens naszego życia – zawsze szukamy jego potwierdzenia i przedłużenia oraz zawsze postępujemy zgodnie z tym, na ile siebie oceniamy i co o sobie myślimy. Książka „Sztuka Życia, Nowe życie”, to wiedza dla nowych pokoleń. Jest mostem pomiędzy tym, co nazywamy duchowym oraz racjonalnym, materialnym podejściem. Duchowość jest bardziej namacalna i materialna niż może nam się wydawać, a racjonalizm nie uwzględnia wszystkiego, co tworzy nasze codzienne życie, dlatego zdrowe podejście łączy w sobie oba kierunki. Owa książka, to rozwiązanie na nowe życie, to swoista instrukcja obsługi życia, która pokazuje jak można żyć w satysfakcji i w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-8119-090-9, 9788381190909
Wydawnictwo: Psychoskok

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

złożony świat ludzkiej psychiki.

30.08.2017

Książka „Sztuka Życia, Nowe życie” przedstawia nowe spojrzenie na ludzką naturę. Pokazuje rolę emocji, pragnień i myśli, jak one kształtują nasze codzienne życie i określają nasz nastrój. Prostym językiem przedstawia złożony świat ludzkiej psychiki. Przewodnią myślą książki jest poczucie wartości człowieka. Nie jest to abstrakcyjna idea, lecz najw... Recenzja książki Sztuka Życia, Nowe Życie

@agnieszka3211@agnieszka3211

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@agnieszka3211
@agnieszka3211
2017-08-30
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Negatywna emocja to „zdanie” naszej wewnętrznej osoby, która nie zgadza się z takim sposobem myślenia. To wewnętrzny konflikt myśli (przekonania) i naszych naturalnych przyrodzonych pragnień i oczekiwań w stosunku do życia. Nasza wewnętrzna osoba rości sobie prawo do szczęścia i dobrobytu, dlatego generuje negatywną emocję za każdym razem, gdy dopuszczamy inną możliwość. Zazwyczaj nasze przekonania są nieświadome, dlatego negatywne emocje są na tyle silne i dyskomfortowe, żeby skłonić nas do zauważenia problemu i głęboko stojącego za nim ukrytego przeświadczenia.
Jeśli czujemy się winni, bez względu na to, co zrobiliśmy, to emocje wyraźnie dają do zrozumienia, że nie jest to postawa zgodna z naszą wewnętrzną osobą, że w tej chwili swoimi myślami i nastawieniem zabieramy sobie prawo do szczęścia, które z natury jest nasze. Poczucie winy zawsze wiąże się z możliwością kary i poniesienia niekorzystnych konsekwencji, dlatego czując się winni, nieświadomie godzimy się z potrzebą przyjęcia gorszej i niechcianej wersji życia. Obecność negatywnych emocji mówi o tym, że nasza wewnętrzna osoba nie zgadza się z taką postawą, dlatego jednocześnie uczy nas nowego podejścia do sytuacji.
Emocje określają stopień zgodności naszej postawy, naszego nastawienia i przekonań wobec siebie i życia ze standardem ustanowionym przez życie.
Dzieci nie mają wyraźnego obrazu tego, kim są, nie mają myśli, które mogłyby zaprzeczyć zachowaniu, jakie wobec nich się okazuje. Gdy powiedziałem coś do mojej 3-letniej córki, co wiązało się z jej bajką i co nie było zgodne z prawdą, to w odpowiedzi słyszałem „tato, nie!”. Gdybym jednak podniósł głos na nią lub wyraził silne niezadowolenie z jej zachowania, to przyjęłaby to z powagą albo rozpłakałaby się. W każdym wypadku przyjęłaby moje zachowanie za słuszne i z nim się zgodziła.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl