Tajemnica Brokeback Mountain Annie Proulx

Okładka Tajemnica Brokeback Mountain
autor:
Annie Proulx
wydawnictwo:
Rebis
data wydania:
2011
ISBN:
9788375108071

Opis

Opowiadanie Annie Proulx Tajemnica Brokeback Mountain, nagrodzone przez "National Magazine", zdaniem krytyków i recenzentów należy do najoryginalniejszych we współczesnej literaturze. Jest to historia trudnego i niebezpiecznego romansu, który połączył dwóch wiejskich chłopaków miłością zdarzającą się tylko raz w życiu. Odważna próba podjęcia tematu związków homoseksualnych i homofobii. Na jego podstawie Larry McMurtry i Diana Ossana napisali scenariusz do wybitnego i przełomowego w dziejach kinem..atografii filmu (osiem nominacji do Oscara). Obraz ten zdobył Złote Globy 2006 za najlepszy film, scenariusz, reżyserię i piosenkę oryginalną oraz Złotego Lwa dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Będąc na 'wyjeździe' z moimi dziewczynami musiałam przytargać ze sobą jakąś książkę. Niestety z powodu ograniczonych zasobów portfelowych, które zostały przeznaczone na tak potrzebne przedmioty, jak np. jedzenie czy szampon do włosów, musiałam znaleźć jakąś tanią i dobrze zaopatrzoną księgarnie. ... więcej »
Po obejrzeniu Brokeback Mountain chodziłam przybita przez resztę dnia. Nic więc dziwnego, że po zżyciu się z bohaterami filmu natychmiast postanowiłam rzucić się na opowiadanie. Jako że w empiku było dostępne po przystępnej cenie (12 zł jeśli się nie mylę), zakupiłam natychmiast. I pochłonęłam w ... więcej »
Już od dawna planowałam przeczytanie tego opowiadania, gdyż słyszałam na jego temat wiele pochlebnych opinii, a poza tym chciałam poznać coś z twórczości Annie Proulx. Czy Tajemnica Brokeback Mountain rzeczywiście jest tak wyjątkowa i poruszająca, jak się o niej mówi? Jack i Ennis to młodzi i ... więcej »
Dodali do kolekcji
Chikuma
klaudiam
Shimmering
axianna
saudade
SweetCherryHoney
Irith
Jenny_89
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!