Tajemnicza historia w Styles Agatha Christie

Okładka Tajemnicza historia w Styles
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324588633

Opis

Debiutancka powieść Agaty Christie i zarazem pierwsza, w której pojawia się postać jej najbardziej lubianego detektywa, Herkulesa Poirota. Znajomość z tą wielką postacią kryminalistyki zawieramy, gdy wraz z kapitanem Hastingsem udajemy się do posiadłości Styles. W trakcie jego pobytu zostaje otruta właścicielka Styles, Emilia Inglethrop. Rodzina, przekonana, że zamordował ją o 20 lat młodszy mąż, postanawia wezwać Herkulesa Poirota.

Słowa kluczowe

Miliardy sprzedanych egzemplarzy książek, które zostały przetłumaczona na co najmniej 103 języki obce, 66 powieści detektywistycznych, liczne krótkie opowiadania, sztuki teatralne – tak wygląda dorobek Królowej Kryminałów, pisarki, która według „Księgi rekordów Guinessa” jest najlepiej sprzedając... więcej »
"Nie wolno mieszać uczuć z rozsądkiem." Dotychczas udało mi się przeczytać tylko cztery książki królowej kryminału, ale dziwnym trafem żadna nie była związana z osławionym Herkulesem Poirotem. Dlatego też tytuł ten wybrałam celowo, ponieważ jest to pierwsza książka, w której pojawia się detekt... więcej »
„Tajemnicza historia w Styles” to debiutancka powieść Królowej Kryminałów - Agaty Christie. Książka jak większość dzieł tej autorki przedstawia przebieg śledztwa genialnego detektywa Herkulesa Poirota. Zaczyna się tak jak zwykle. Umiera właścicielka rezydencji. Lekarze podejrzewają otrucie. Wśród... więcej »
O tym, że kryminały Agathy Christie są wyjątkowe świadczą recenzje czytelników, a także ciągła dostępność tych książek na polskim rynku wydawniczym. Kapitan Arthur Hastings pojawia się z zaproszeniem w starej angielskiej posiadłości. Myślał, że po wojnie spotkanie to będzie przebiegało w spok... więcej »
Dodali do kolekcji
mpaquerette
Ehtelen
Lidhaf
Skrawek
Nocena
Lloret
MagdaM
Belladonna
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
- A widzisz, widzisz! - woła Poirot. - Nie warto szukać dowodów rzeczowych. Własny rozum powinien wystarczyć. Ale człowiek się cieszy, kiedy znajdzie potwierdzenie swoich domysłów. Ach, mon ami! Czuję się jak odrodzony. Tańczę! Skaczę!

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!