Tam gdzie spadają Anioły Dorota Terakowska

Okładka Tam gdzie spadają Anioły
autor:
Dorota Terakowska
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2011
ISBN:
9788308046234

Opis

Książka Doroty Terakowskiej, która stanowi kolejny krok w poszukiwaniach przez autorkę odpowiedzi na najistotniejsze pytania egzystencjalne. Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara się go odzyskać. Drugi kosmiczny, gdzie Anioł Stróż walczy ze swym ciemnym bratem bliźniakiem i pozbawiony mocy spada na ziemię.
Powieść zarówno dla młodzieży jak dorosłych, jest próbą przedstawi..enia złożonych relacji pomiędzy dobrem a złem, między porządkiem ziemskim a boskim, wiarą i wiedzą, między człowieczeństwem a boskością.
Pod względem fabularnym powieść poprowadzona jest brawurowo i czyta się ją jednym tchem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Większość z nas jako dzieci odmawiała pouczana przez rodziców czy dziadków "Aniele stróżu mój.." przed snem. Nie zastanawialiśmy się wtedy, czy rzeczywiście jakieś anioły istnieją, czy sprawują nad nami pieczę, jak wyglądają i czemu ich nie można zobaczyć. Z dziecięcą naiwnością wierzyliśmy, że s... więcej »
Aniele Boży, Stróżu mój,... Anioły to swego rodzaju fenomen. Choć zwykle kojarzone są z jedną, konkretną religią, fascynują zarówno wierzących, jak i ateistów. Te wyjątkowo urodziwe, skrzydlate postacie bez trudu można znaleźć w naszych domach. Jedni preferują rozkoszne, pulchne bobaski, inni ... więcej »
Kiedy Ewa miała pięć lat, była świadkiem niezwykłej, a zarazem dramatycznej sceny, jaką była walka dwóch aniołów, czarnego i białego. Od tej pory dziewczynkę prześladują coraz to dotkliwsze wypadki. Niby drobne zdarzenia, zaczynają przemieniać się w coraz bardziej pechowe i nieprzyjemne. Czy da s... więcej »
Dorota Terakowska ostatnio dosyć często pojawia się na mojej półce i powoli staje się moją ulubioną polską pisarką. Do tej pory jeszcze żadna z jej powieści mnie nie zawiodła i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jej fabuły idealnie trafiają w mój gust, ... więcej »
Dodali do kolekcji
chwileulotnee
WhiteBunny
Tessiak
gabka123
Sallymy
antylesna_dziwozona
nika.141
szafrnowa92
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!