Tatiana i Aleksander Paullina Simons

Okładka Tatiana i Aleksander
autor:
Paullina Simons
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2010
ISBN:
9788324720286

Opis

Część druga: wcześniejsze losy Aleksandra i jego rodziców, amerykańskich komunistów. Rodzina Barringtonów, zaślepiona ideami socjalizmu, przenosi się w latach 1930. z Bostonu do wyidealizowanego ZSRR, nie wiedząc, co czeka ją pod rządami Stalina. Rodzice małego Aleksandra giną w więzieniu, pozostawiając go na łasce losu, a on sam, gdy dorasta, trafia do Armii Czerwonej, gdzie musi ukrywać swoje pochodzenie. Epicka narracja, nagłe zwroty akcji.

Słowa kluczowe

Piękna książka. Przeczytałam ją jednym tchem. Na szczęście nie jest to typowe romansidło osadzone w czasie II wojny światowej. Doskonale pokazuje działania komunistów i bezsensowną walkę Rosjan z chorym systemem. Polecam, polecam, polecam. więcej »
Tatiana i Aleksander" to drugi tom trylogii o losach niezwykle w sobie zakochanej pary autorstwa Paulliny Simons.W tej części dominuje jednak wiele smutku i nie da się jej czytać bez paczki chusteczek higienicznych.Akcja rozpoczyna się w roku 1943 - Aleksander leży ranny w szpitalu w Morozowie , ... więcej »
O książkach i filmach, które są kontynuacjami, krąży w świecie ogólna opinia, że zwykle są gorsze od pierwszych części. Do tej pory z grubsza zgadzałam się z tym stwierdzeniem. Jednak lektura "Tatiany i Aleksandra" przekonała mnie, że można trafić na kontynuację równie dobrą, a może nawet lepszą ... więcej »
Dodali do kolekcji
Mahi
dina88
zosikk
majak
Doszka
belusia
ulawardzinska
dioxidin2002
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!