Tektonika uczuć Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Tektonika uczuć
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2010
ISBN:
9788324010417

Opis

Literacka perełka autora Małych zbrodni małżeńskich. Błyskotliwa wiwisekcja ludzkich dusz. Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego... Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą? Błyskotliwy dramat Schmitta, pełen ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów, to laboratoryjna analiza mechanizmów manipulacji. Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów Schm..itt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić i wszyscy nosimy maski. Bo miłość to nieustająca gra. Literacka perełka autora Małych zbrodni małżeńskich.
Błyskotliwa wiwisekcja ludzkich dusz. Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego... Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą? Błyskotliwy dramat Schmitta, pełen ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów, to laboratoryjna analiza mechanizmów manipulacji. Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić i wszyscy nosimy maski. Bo miłość to nieustająca gra.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Mam za sobą już kilka dzieł Schmitta, ale chyba jeszcze żadne nie zaskoczyło mnie tak bardzo, jak 'Tektonika uczuć' - i to zarówno pod względem formy, jak i treści. Głównych bohaterów jest dwoje - kobieta i mężczyzna, Diane i Richard - szaleńczo w sobie zakochani, nie potrafiący znieść nawet k... więcej »
Z Ericiem-Emmanuelem Schmittem spotkałam się po raz drugi. Pierwszą jego książką, po którą sięgnęłam był Oskar i Pani Róża, doprowadziła mnie ona do śmiechu poprzez łzy. To książka, której nie odkłada się na półkę z westchnieniem lub obojętnością, to książka, którą okłada się na półkę z przemyśle... więcej »
"Kiedy mają mówić o uczuciach, poeci często odwołują się do geografii, bo albo chcą znaleźć drogę, albo - przeciwnie - zabłądzić." To nie jest moje pierwsze spotkanie z literaturą Erica-Emmanuela Schmitta, choć tym razem byłam bardzo zaskoczona formą i treścią dramatu. Bohaterami "Tektoniki uc... więcej »
Richard i Diane są parą już od jakiegoś czasu. Mocno się kochają i nawet planują swój ślub. Co będzie jednak, gdy dojdą do wniosku, że nie czują już tego samego, co kiedyś? "Tektonika uczuć" to właściwie scenariusz sztuki. Ale czyta się go równie przyjemnie jak książkę. Ja już po kilku stronach ... więcej »
Niekiedy w ogóle jej nie dostrzegamy. Często przychodzi do nas znienacka, spada jak grom z jasnego nieba. Czasami mijamy się z nią codziennie i nie zdajemy sobie sprawy z jej istnienia. Zdarza się i tak, że latami próbuje zdobyć nasze zaufanie, stopniowo wkradając się do naszego serca. Miłość b... więcej »
Jak wyobrażasz sobie miłość? To uczucie, które sprawia, że na widok ukochanej osoby nie możesz oddychać? Że chwilowe wyjście po gazety ukochanego zamienia się w przeraźliwą wieczność? Taką miłością darzą się główni bohaterowie "Tektoniki uczuć" - Richard i Diane. Już niedługo mają stanąć na ślubn... więcej »
W ostatnim czasie w moje ręce zupełnie przypadkowo trafiła książka pt. „Tektonika uczuć”. Zainteresowała mnie metafora zawarta w tytule utworu i jak się później okazuje jest ona całkowicie trafnym określeniem wydarzeń mających miejsce w dziele. Sięgnęłam po tę książkę również z powodu jej twór... więcej »
Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani, a na dniach zamierzają się pobrać. Okazuje się, że obydwoje myślą o rozstaniu, obydwojgu czegoś brakuje, więc rodzi się pytanie czy w ogóle do tego ślubu rzeczywiście dojdzie. Czy rzeczywiście są w sobie ta zakochani? W końcu coś muszą wybrać, tylko... więcej »
Tektonika Uczuć
Recenzent: Dagna
Zaskakująca, poruszająca, wzruszająca. Mnie pozostawiła w stanie lekkiej melancholii i zadumy. Takiej mobilizującej. Nie potrafię wyrazić słowami jak bardzo cenię tę książkę. więcej »
Zachęcona ,,Oskarem i panią Różą", ,,Trucicielką", ,,Odette i inne historie miłosne" przełożyłam swoje zainteresowanie twórczością Schmitta na ,,Tektonikę uczuć". Niewielki utwór przeznaczony do wystawiania na scenie został okrzyknięty ,,literacką perełką autora,,. Jeżeli to sam Eric-Emmanuel... więcej »
Dodali do kolekcji
Shimmering
boonia
Patrycja158
spring
ptaszyna
sandra_katarzyna
delicate
rebel_girl86
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Kiedy mają mówić o uczuciach, poeci często odwołują się do geografii, bo albo chcą znaleźć drogę, albo - przeciwnie - zabłądzić.I tak już w starożytności dawali rzekom nazwę "zapomnienie" i odnajdywali rajskie ogrody, a w wieku siedemnastym narysowali Mapę Czułości, plan podpowiadający zalotnikowi, jak dotrzeć do ukochanej w krainie miłości, ziemi, wokół której kłębi się niebezpieczny i wzburzony ocean kipiący namiętnościami. (...) Obecnemu stanowi naszych uczuć wciąż zagraża promieniotwórcz...

Dodane przez silverraven

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!