Trafny wybór Rowling J.K.

Okładka Trafny wybór
autor:
Rowling J.K.
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2012
ISBN:
9788324021468

Opis

PIERWSZA POWIEŚĆ J.K. ROWLING DLA DOROSŁYCH

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliw..a i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Co powinna zrobić kobieta, która stworzyła najpoularniejszego młodego czarodzieja na świecie? Pewnie mogłaby żyć z pieniędzy, jakie dzięki niemu zarobiła. Być może nie wystawnie, ale godnie i spokojnie, w małym domku, gdzie w biblioteczce na honorowym miejscu będzie stała seria, która przyniosła ... więcej »
Barry Fairbrother nie żyje. Jedna z najbardziej poważanych i aktywnych społecznie osób społeczności jakże dumnego miasteczka Pagford. Nikt z nas chyba nie przypuszczał, że śmierć jednej osoby może wywrzeć aż takie skutki na reszcie społeczeństwa. Ale Barry nie był byle kim. Był przyjacielem, pomo... więcej »
Tytuł: Trafny wybór Autor: J. K. Rowling Wydawnictwo: Znak Liczba stron: 505 Pagford. Zwykłe spokojne miasteczko. Każda osoba zna wszystkich mieszkańców. Możemy powiedzieć że po prostu jest to, idealne miejsce do zamieszkania z rodziną lub jej tworzenia. Niestety wszystko zawsze musi si... więcej »
W małym, angielskim miasteczku ginie Barry Faibrother, który był jednym z ważniejszych członków rady gminy. Pagford zostaje pogrążone w smutku i rozpaczy. Mary jak i jej dzieciom, ciężko jest pogodzić się ze śmiercią głównego członka rodziny. Z bólem łączą się również zwolennicy polityki Barrego.... więcej »
Kiedy świat obiegła wiadomość, że Matka Harry'ego Pottera, J.K. Rowling pisze powieść dla dorosłych, wszyscy zastygli w nerwowym oczekiwaniu. Informacja o tematyce książki chroniona była aż do dnia premiery, więc niecierpliwość była tym większa. Szczerze muszę powiedzieć, że mnie także udzieliła ... więcej »
Wiadomość o nowej powieści J.K. Rowling wywołała niemałe zamieszanie w literackim świecie. Od początku zwracano uwagę, że nowy utwór pisarki przeznaczony będzie dla dorosłych czytelników. Machina promocyjna ruszyła i z każdej strony byliśmy bombardowani nowinkami związanymi z pojawieniem się „The... więcej »
Pamiętacie Harry’ego Pottera? Pewnie, że pamiętacie! Seria przygód o młodym czarodzieju podbiła serca miliony czytelników nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przyniosła pani Rowling ogromną popularność… Ekranizacja książki również podbiła serca milionów widzów. I nie oszukujmy się, to wła... więcej »
Trzeba to Rowling przyznać – weszła na rynek wydawniczy ponownie z wielkim zamieszaniem. Pod koniec ubiegłego roku mówiło się tylko o tym, że sławna autorka „Harrego Pottera” postanowiła napisać kolejną książkę. A ja, oczywiście, wiedziona ciekawością zaraz po premierze zaopatrzyłam się w „Trafny... więcej »
► Joanne Kathleen Rowling, autorka, która swoją sagą przyczyniła się do czytelniczej rewolucji. Miliony dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych sięgnęło po książki za jej sprawą. Ciężko więc po przeczytaniu Harry'ego Pottera podejść do kolejnej powieści tej pani bez oczekiwań. Udowodniła już, że ma ... więcej »
Barry Fairbrother nie żyje. No cóż, ludzie umierają. Umierają codziennie, w każdej godzinie, minucie i sekundzie. Życie toczy się dalej. Nikt jednak nie mógł się spodziewać, że śmierć jednego człowieka będzie katalizatorem tak wielu, czasem dramatycznych zdarzeń w niemal sielankowym dotąd Pagford... więcej »
Nie mogłam spać. Obudziłam się nieco po siódmej, po mimo tego że dosyć późno wróciłam z koncertu zespołu IRA. Nie ukrywam do teraz jestem pod wrażeniem koncertu i całego zespołu. Jak miło posłuchać tego, że ktoś brzmi identycznie zarówno na żywo, jak i w internecie. Przed chwilą jak oszalały pada... więcej »
Nazwisko Rowling jest w świecie literatury znane bardzo dobrze. Każdy kojarzy autorkę z serią o Harrym Potterze, seria ta osiągnęła niebywały sukces. W sumie autorka mogłaby spokojnie spocząć na laurach, bowiem i tak w świecie literatury zapisała swój "kawał" historii. Być może chciała udowodnić ... więcej »
Zapewne każdy fan przygód czarodzieja stworzonego przez Rowling z jakichś przyczyn sięgnęli po jej nową powieść. Ja zrobiłam to z czystej ciekawości. Dobrze wiedziałam, że nie jest to fantastyka, ale musiałam przekonać się na własnej skórze, na własne oczy. Sprawdzić czy autorka ukochanej serii o... więcej »
Serię o Harrym Potterze uwielbiam, mimo iż kiedy ją czytałam nie należałam do najmłodszych osobników. Nie mniej jednak zapadła mi głęboko w pamięci. J.K. Rowling postanowiła napisać książkę skierowaną do dorosłego czytelnika. Premiera "Trafnego wyboru" była bardzo nagłośniona, a to za sprawą taje... więcej »
Drugi „Trafny wybór” J. K. Rowling Książka zaczyna się od mocnego uderzenia – radny miasteczka Pagford – Barry Fairbrother umarł. Jego śmierć wywołuje u mieszkańców okolicy skrajne reakcje – rodzina pogrążona jest w rozpaczy, ale są też tacy, dla których jest to bardzo dobra nowina. Dlaczego? ... więcej »
Przyznam szczerze ze ta książka była pierwszą, autorstwa J. K. Rowling, którą przeczytałam. Książka to zupełnie inna "bajka" niż saga o młodym czarodzieju. Pokazuje nam prawdziwy świat, dorosłych jak i z perspektywy nastolatków, każdy ma jakieś problemy ze sobą samym, ze swoimi dziećmi, a w z po... więcej »
„Trafny wybór” to błyskotliwa, prowokująca i pełna czarnego humoru powieść o malutkim miasteczku. Napisana z brutalną szczerością o naturze ludzkiej. Zawarty w niej humor, nie raz doprowadził mnie do łez. Bywają też momenty wzruszające i przy tym również uroniłam łezkę. Jak widać panuje równowaga... więcej »
Krytykować "Trafny wybór", nowe dziecko słynnej brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling, jest łatwo. Szczególnie wtedy, gdy słysząc nazwisko, jednej z najbardziej popularnych autorek na świecie, mamy przed oczami serię siedmiu powieści fantasy o młodym czarodzieju. Nic w tym dziwnego, jeżeli ... więcej »
Rowling to nazwisko znane wszystkim. Joanne Kathleen jest autorką genialnej serii o "Harrym Potterze", która postanowiła wydać swoją pierwszą książkę dla dorosłych. Na początku mówiono, że będzie to kryminał, już pisano o zagrożeniu dla twórczości Agathy Christie, a tu nagle im bliżej premiery, t... więcej »
Dodali do kolekcji
Martynka86
milla
agnieszkap
olunia
smiled
alison2
ant_07
Anuszka
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!