Tragedia w trzech aktach Agatha Christie

Okładka Tragedia w trzech aktach
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
PUBLICAT
data wydania:
2010
ISBN:
9788324586240

Opis

Znany aktor, sir Charles Cartwright, wydaje przyjęcie, na które oprócz osób związanych z teatrem zaproszone są miejscowe wyższe sfery. Wszyscy bawią się beztrosko, plotkują, piją koktajle. Wielebny Stephen Babbington sięga po kieliszek, przełyka i... pada martwy. Lekarz orzeka atak serca. Kiedy jednak ponownie zdarza się podobny wypadek, Herkules Poirot zaczyna się zastanawiać.

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Tematyka » Kryminał
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Christie zabiera nas na przyjęcie do sir Charlesa Cartwrighta. Zabawowy nastrój nie trwa jednak zbyt długo, gdyż dochodzi do morderstwa. Jest to pierwsze morderstwo z trzech, jak dowiemy się później.W tym momencie zaczyna się śledztwo Herculesa Poirot, który zaczyna je od poszukiwania poszlak pro... więcej »
  Dodali do kolekcji
  mpaquerette
  Lidhaf
  lily10
  Nocena
  Lloret
  Estra
  sybka
  noetting
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Babbington chwiał się na nogach. Twarz miał konwulsyjnie wykrzywioną. Lady Mary wstała i wyciągnęła troskliwie rękę. Uwagę wszystkich ściągnął jasny głos Egg. - Popatrz – mówiła – pan Babbington zachorował. Strange rzucił się naprzód, podtrzymał zataczającego się pastora i lekko unosząc, przeniósł na sofę w rogu pokoju. Reszta towarzystwa stłoczyła się wokół, wszyscy chcieli pomóc, byli jednak bezradni. W dwie minuty później sir Bartholomew wyprostował się, pokręcił głową. Nie było sensu uk...

  Dodane przez dona35

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!