Trzecia lokatorka Agatha Christie

Okładka Trzecia lokatorka
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324588480

Opis

Podczas śledztwa zwłoki zidentyfikował adwokat zmarłej. Luiza Charpentier... Czemu używała nazwiska o zmienionym, francuskim brzmieniu? Czy lepiej pasowało do imienia Luiza? Z czym się to kojarzy? Z jakąś przypadkową wzmianką? Z potocznym zwrotem? Poirot począł przeglądać posegregowane troskliwie notatki. Aha!

Słowa kluczowe

Hercules Poirot spędza kolejny typowy dzień. Nagle zjawia się u niego dziewczyna, która szuka pomocy. Jak sama twierdzi, prawdopodobnie popełniła morderstwo. Co ciekawe, uznaje detektywa za zbyt starego, aby ją zrozumiał i ulatnia się. Zaintrygowany całą sytuacją i obudzony nazwaniem go "starym",... więcej »
Dodali do kolekcji
magbeth
mpaquerette
Lidhaf
gosiaw
Nocena
Lloret
micasn
Zebra
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
- Powiedziała, o co jej chodzi? – Tak, proszę pana – bąknął służący niechętnie, jak gdyby przepraszał z góry za dalszy ciąg zdania. – Powiedziała, że chciałaby się z panem widzieć, ponieważ szuka rady w sprawie morderstwa, które prawdopodobnie popełniła. Herkules Poirot podniósł brwi, szeroko otworzył oczy. – Prawdopodobnie? Nie wie tego? – Tak się wyraziła, proszę pana, ta młoda pani. – Dziwna historia, ale być może interesująca – szepnął Poirot. – (…) Poproś ją tutaj za pięć minut.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!