Trzynaście powodów Jay Asher

Okładka Trzynaście powodów
autor:
Jay Asher
wydawnictwo:
Rebis
data wydania:
2009
ISBN:
9788375101904

Opis

Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i ..osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwa jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości?Trzynaście powodów to rewelacyjny debiut Jaya Ashera, który snuje swoją opowieść z taką szczerością i prostotą, że tragedia za nią ukryta, wydaje się wstrząsająco prawdziwa. Finalista Borders? 2007 Original Voices Program.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kim jest Jay Asher nie wie nikt poza anglojęzyczną wikipedią( nie mam zielonego pojęcia jak moi rodzice dawali sobie radę przed powstaniem wikipedii). Z tego, co udało mi się przeczytać i zrozumieć to fakt, że autor nie posiada zbyt wielu książek, bo do 2011r wydał zaledwie dwie „Trzynaście powod... więcej »
Plotka powstaje bardzo łatwo. Wystarczy, że jakaś niesprawdzona informacja zostanie przekazana dalej, a kolejne osoby zaczną ją przeinaczać i dodawać coś od siebie. Wówczas mamy do czynienia z nowinką, której wiarygodność należy podważać. W dzisiejszych czasach bardzo ciężko uchronić się przed ty... więcej »
Samobójstwo. Słowo to zdecydowanie negatywnie się kojarzy. A gdyby zostało głównym tematem książki? Ono oraz powody, które do niego doprowadziły? Jay Asher właśnie to zrobił, a głównym bohaterem uczynił jeden z tytułowych trzynastu powodów. Pewnego dnia Clay znajduje na wycieraczce paczkę i na... więcej »
Dziś opowiem co nieco o bardzo wyjątkowej książce. O jednej z najlepszych jakie czytałam w całym moim życiu. Wielokrotnie o niej wspominałam, ale pierwszy raz czytałam ją cztery lata temu i nie chciałam pisać jej recenzji. Kilka dni temu przeczytałam ją ponownie i jestem pewna, że za jakiś czas z... więcej »
Pewnego dnia Clay Jensen otrzymuje tajemniczą przesyłkę. W środku niej chłopak znajduje siedem kaset magnetofonowych, które zostały nagrane przez jego koleżankę ze szkoły Hannah. Dziewczyna dwa tygodnie temu popełniła samobójstwo i Clay nigdy nie przypuszczał, że jeszcze kiedyś usłyszy jej głos. ... więcej »
Dodali do kolekcji
hyazinth
SleepingBeauty
boonia
zDEPPtana
lubiedzem
cassandra9891
Rebellish
olya
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!