Uczeń diabła Kenneth Boegh Andersen

Okładka Uczeń diabła
autor:
Kenneth Boegh Andersen
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2011
ISBN:
9788376860442

Opis

Pierwszy tom znakomitej, nagrodzonej prestiżową nagrodą Orla serii duńskiego króla fantastyki, Kennetha B. Andersena o wielkiej wojnie na samym dnie piekieł. Pełna czarnego humoru, wyrazistych bohaterów, przewrotna opowieść o tym, jak przerobić anioła na diabła i dlaczego nie da się tego zrobić.
Filip Engell był tak miły, uczynny i dobry, że nawet starszym paniom zbierało się na mdłości. Tym bardziej nigdy nie powinien był trafić do piekła... A jednak. Gdy paskudny kolega ze szkoły wpycha ..Filipa pod samochód, chłopak nie trafia do nieba. Trafia do otchłani, przed tron samego Lucyfera. Władca piekieł nie czuje się ostatnio najlepiej i pilnie potrzebuje następcy. Wybrał Filipa...
Filipa?! Lucyfer szybko zdaje sobie sprawę, że musiała zajść jakaś koszmarna pomyłka, bo Engell kompletnie się do przewidzianej roli nie nadaje. Nie ma jednak czasu na kombinacje. Czas nagli, więc zdesperowany Lucyfer ze wszystkich sił stara się przeciągnąć chłopaka na stronę zła. Nie wiadomo tylko, czy szybciej wykończy go postępująca choroba, czy nieznośnie słodkie zachowanie podopiecznego.
O serii:
"Wielka wojna diabłów" to przewrotna, napisana prostym językiem i pełna czarnego humoru opowieść o Filipie, który zrządzeniem losu trafia do piekła, by przejąć schedę po ciężko chorym Lucyferze.
Filip ma w życiu jeden cel - po śmierci trafić do nieba, tam, gdzie trafił jego zmarły ojciec. Postanowienie jak najlepsze, gorzej z realizacją. Skoncentrowany na byciu dobrym, Filip osiąga granice wytrzymałości. Nie własnej - cudzej. Jest tak miły, uczynny, serdeczny i słodki, że nawet starszym paniom zbiera się na mdłości. Nic dziwnego, ze nie ma kolegów... Pewnego pięknego dnia jeden ze szkolnych rozrabiaków, wyjątkowo cięty na anielskiego Filipa, wpycha go pod samochód. Ku swojemu zdumieniu, Filip wcale nie ląduje u bram raju, ale na progu otchłani.
Pan Ciemności jest śmiertelnie chory i potrzebuje następcy. Szybko orientuje się, że Filip jest tragiczną pomyłką, ale na wymianę ucznia trochę już za późno. Tylko jak przerobić kogoś, kto jest do szpiku kości DOBRY na władcę piekielnych zastępów? Lucyfera czeka długa droga, a w piekle kipi od intryg. W towarzystwie kota Lucyfaksa i pewnej pięknej diablicy, Filip zgłębia diabelskie sekrety i doprowadza do szału połowę demonicznego towarzystwa. Czy Lucyferowi uda się postawić na swoim? A może ktoś zadba o to, by Filip zniknął, nim pozna ciemną stronę swojego charakteru?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Uczeń diabła" to pierwszy tom znakomitej serii pióra duńskiego króla fantastyki, Kenetha B. Andersena o wielkiej wojnie na samym dnie piekieł. Głównym bohaterem dzieła jest Filip Engel. Chłopak ma 13 lat, jest niezwykle miły, uczynny, obowiązkowy. Nigdy też nie pokusił się o kłamstwo, a lekcj... więcej »
Niedawno odwiedziłam księgarnię celem nabycia jakiejś ciekawej książki fantastycznej. Wcześniej nie miałam okazji czasu zajrzeć do internetu i znaleźć czegoś interesującego, więc wybierałam intuicyjnie. Po krótkim zastanowieniu, skuszona opisem, zakupiłam "Ucznia Diabła" autorstwa Kennetha B.... więcej »
Piekło. Wiele o nim już pisano. Wszechobecny ogień, diabły z rogami i ogonami, którzy dzierżą widły czy jęki potępieńców? Cóż, mniej więcej tak zostaje opisane przez duńskiego pisarza, Kennetha B. Andersena, w „Uczniu Diabła”. Zgaduję, że niewiele osób chciałoby tam trafić po swojej śmierci i prz... więcej »
„Nie taki diabeł straszny, jak go malują” Książka „Uczeń diabła” została napisana przez duńskiego pisarza Kennetha B. Andersena. Opowiada ona historię chłopca, Filipa Engell’a, który jest niesamowicie dobrym dzieckiem. Zawsze mówi prawdę, odrabia zadania domowe z wyprzedzeniem, jest miły, ucz... więcej »
Kenneth B. Andersen to duński pisarz, który specjalizuje się w gatunku książek młodzieżowych. Z zawodu był nauczycielem, jednak w roku 2007 postanowił porzucić nauczanie nastolatków i na dobre zajął się pisaniem książek dla nich. Była to najlepsza decyzja jego życia, seria „Wielka wojna diabła” z... więcej »
Zastanawialiście się kiedyś, nad tym, dokąd człowiek udaje się po śmierci? Obawialiście się, że może nie jesteście wystarczająco dobrzy, by trafić do Nieba lub mruczeliście pod nosem, że za to lub za tamto na pewno traficie do Piekła? Na pewno tak. Każdy człowiek ma czasem takie myśli. Kenneth B... więcej »
Pomimo, że czytam książki z różnych gatunków, to tak się jakoś złożyło, że najsłabiej w moim dorobku czytelniczym reprezentowana jest fantastyka. Starając się więc te braki nadrobić doszłam do wniosku, że "edukację" fantastyczną trzeba, tak jak każdą inną, rozpoczynać od rzeczy najlżejszych, prz... więcej »
Dodali do kolekcji
weera
IvanG
iziu08
Black_Vampire
Cropka
Kobaltowa
awokadoo
Rebellish
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!