Umrzeć w deszczu Sowa, Aleksander

Okładka Umrzeć w deszczu
autorzy:
Sowa, Aleksander, Aleksander Sowa
wydawnictwo:
Poligraf
data wydania:
2009
ISBN:
9788388330384

Opis

Fascynująca opowieść o mężczyźnie, który postanawia umrzeć...zanim jednak skona... wszystko dokładnie opowie..."Umrzeć w deszczu" to osadzona w pięknych plenerach Bośni oraz w mrocznych zaułkach Pragi i Amsterdamu poruszająca historia życia urodzonego w Czechach dziennikarza i fotoreportera."Umrzeć w deszczu" to powieść współczesna opowiedziana na tle wydarzeń brutalnej wojny domowej na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku.Ksiażka odkrywająca ludzkie dramaty i niecodzienne wydarzenia. Smutna, pełn..a emocji i prawdziwie piękna historia o ludzkich losach, przemijaniu, okropnościach wojny i uczuciach.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Amsterdam miasto dźwięków i zabawy, gdzie poważne słowa raczej nie pasują, ale jest miejscem dobrym, by opowiedzieć swoje życie, a może dokonać spowiedzi ze swego życia przed samym sobą. Świadkiem tej rozmowy jest dzi... więcej »
"Umrzeć w deszczu" Aleksandra Sowy to druga książka tego autora, którą miałam możliwość przeczytać i o ile poprzednia ("Zła miłość") nie przypadła mi do gustu to ta głęboko mnie poruszyła. Bohaterem jest 40-letni... więcej »
Kiedy skończyłam czytać ostatnie zdanie zamknęłam książkę i moje oczy. Długo jeszcze siedziałam w fotelu, choć zapadł już zmrok i czas był zapalić światło. Ale ja chciałam zatrzymać czas. I jeszcze nie odrywać się od... więcej »
„Umrzeć w deszczu” to bez wątpienia najsmutniejsza książka, jaką w życiu czytałam. I nie tylko ja, bo takie właśnie zdanie możemy przeczytać na okładce tejże. Daleko jej do ckliwych historii miłosnych, choć miłość gra... więcej »
Za każdym razem, kiedy do mych rąk trafia jakaś nowa książka, pierwsze co robię, to oglądam ją ze wszystkich stron. Pod lupę biorę okładkę, czcionkę, interlinie, jakość papieru - jednym słowem wszystko, co na samym po... więcej »
"Życie dlatego jest okrutne, a jednocześnie wspaniałe, że współistnieje z pojęciem czasu nierozerwalnie. A on spokojnie zaciera nasze rany, nasze wspomnienia". Zagłębiając się w osnute cierpieniem ludzkie hist... więcej »
Dodali do kolekcji
anek7
Ingie
ghia
Black_Vampire
catarina78
awiola
malineczka74
Himitsu
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!