Umrzeć w deszczu Sowa, Aleksander

Okładka Umrzeć w deszczu
autorzy:
Sowa, Aleksander, Aleksander Sowa
wydawnictwo:
Poligraf
data wydania:
2009
ISBN:
9788388330384

Opis

Fascynująca opowieść o mężczyźnie, który postanawia umrzeć...zanim jednak skona... wszystko dokładnie opowie..."Umrzeć w deszczu" to osadzona w pięknych plenerach Bośni oraz w mrocznych zaułkach Pragi i Amsterdamu poruszająca historia życia urodzonego w Czechach dziennikarza i fotoreportera."Umrzeć w deszczu" to powieść współczesna opowiedziana na tle wydarzeń brutalnej wojny domowej na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku.Ksiażka odkrywająca ludzkie dramaty i niecodzienne wydarzenia. Smutna, pełn..a emocji i prawdziwie piękna historia o ludzkich losach, przemijaniu, okropnościach wojny i uczuciach.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Amsterdam miasto dźwięków i zabawy, gdzie poważne słowa raczej nie pasują, ale jest miejscem dobrym, by opowiedzieć swoje życie, a może dokonać spowiedzi ze swego życia przed samym sobą. Świadkiem tej rozmowy jest dziennikarka, jej zadanie jest takie jak zawsze - przeprowadzić wywiad, tylko w tym... więcej »
"Umrzeć w deszczu" Aleksandra Sowy to druga książka tego autora, którą miałam możliwość przeczytać i o ile poprzednia ("Zła miłość") nie przypadła mi do gustu to ta głęboko mnie poruszyła. Bohaterem jest 40-letni Artur Sadowski - pochodzący z polsko-czeskiej rodziny, mieszkający w Amsterdami... więcej »
Kiedy skończyłam czytać ostatnie zdanie zamknęłam książkę i moje oczy. Długo jeszcze siedziałam w fotelu, choć zapadł już zmrok i czas był zapalić światło. Ale ja chciałam zatrzymać czas. I jeszcze nie odrywać się od przeczytanej lektury, jeszcze choćby przez chwilę być w pięknej i wzruszającej ... więcej »
„Umrzeć w deszczu” to bez wątpienia najsmutniejsza książka, jaką w życiu czytałam. I nie tylko ja, bo takie właśnie zdanie możemy przeczytać na okładce tejże. Daleko jej do ckliwych historii miłosnych, choć miłość gra tu istotną rolę. Naładowana emocjami, przejmująca do głębi. A to po postu histo... więcej »
Za każdym razem, kiedy do mych rąk trafia jakaś nowa książka, pierwsze co robię, to oglądam ją ze wszystkich stron. Pod lupę biorę okładkę, czcionkę, interlinie, jakość papieru - jednym słowem wszystko, co na samym początku może świadczyć na jej plus. Kiedy ocenie poddałam debiutancką powieść Ale... więcej »
"Życie dlatego jest okrutne, a jednocześnie wspaniałe, że współistnieje z pojęciem czasu nierozerwalnie. A on spokojnie zaciera nasze rany, nasze wspomnienia". Zagłębiając się w osnute cierpieniem ludzkie historie, czasami mam wrażenie, że dla niektórych los jest szczególnie okrutny, gdyż... więcej »
Dodali do kolekcji
awiola
anek7
Ingie
ghia
Black_Vampire
catarina78
malineczka74
Himitsu
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!